Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu mieszkaniowego?

Marzenia o własnym miejscu na ziemi burzy najczęściej brak wystarczających środków finansowych. Większość z nas zmuszona jest do zaciągnięcia kredytu, który przeznaczamy na zakup mieszkania. Zanim udamy się do banku warto wiedzieć w jaki sposób możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie takiego kredytu.

Jakie czynniki wpływają na naszą zdolność kredytową?

Dla banku najważniejszym czynnikiem, który wpłynie na podjęcie decyzji kredytowej, będzie wysokość uzyskiwanych przez nas dochodów oraz podstawa i okres zatrudnienia. Dokładnej analizie zostanie również poddana, zawarta w Biurze Informacji Kredytowej, nasza historia kredytowa oraz wszystkie aktualnie spłacane zobowiązania. Istotna jest również ilość osób w gospodarstwie domowym, jaka kwota przeznaczana jest na utrzymanie każdej z nich.

Banki dysponuje własnymi zasadami, na podstawie których wyliczają zdolność kredytową. Nie musimy jednak udawać się do ich placówek osobiście. Zgłębianie każdej oferty odrębnie jest uciążliwe i czasochłonne, przeglądając internet bez problemu kredyt mieszkaniowy wstępnie dopasujesz z pomocą www.direct.money.pl. Dostępne są tam porównania bankowych produktów kredytowych wraz z wymaganymi warunkami, które musimy spełnić ubiegając się o pieniądze na mieszkanie.

Co warto zrobić ubiegając się o kredyt mieszkaniowy?

Niezależnie od wnioskowanej kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na zakup mieszkania, bank zawsze wykona analizę, na podstawie której stwierdzi, czy będziemy w stanie oddać zaciągnięty dług wraz z odsetkami. W sytuacji, w której obawiamy się, że bank odmówi nam udzielenia potrzebnego kredytu mamy szansę na poprawienie naszej zdolności kredytowej.

Przede wszystkim warto spłacić zaciągnięte do tej pory zobowiązania. Jeśli nie pamiętamy, czy nasza historia kredytowa jest nieskazitelna, możemy zweryfikować nasz scoring w BIK. Nie jesteśmy jednak cudotwórcami i w sytuacji, w której nie damy rady spłacić wszystkich poprzednich kredytów możemy zdecydować się na wydłużenie okresu spłaty. Taka opcja pozwoli na zmniejszenie wysokości miesięcznych rat.

Co wpłynie pozytywnie na naszą zdolność kredytową?

Nie bez znaczenie będzie zamknięcie kredytów odnawialnych na rachunkach osobistych. Trzeba też koniecznie zrezygnować ze wszystkich używanych kart kredytowych i dostępnych limitów kredytowych na naszym koncie. Zabieg ten pomoże zmniejszyć nasze miesięczne długi o około 5%.

Stabilna pozycja w życiu zawodowym jak zatrudnienie na podstawie umowy na czas nieokreślony, ograniczenie miesięcznych wydatków, próby zmniejszenia wysokości stałych rachunków będą wpływały korzystnie na zdolność uzyskania potrzebnych środków. Kiedy wiemy, że samodzielnie nie będziemy w stanie uzyskać kredytu, możemy wziąć pod uwagę opcję zaufanego współkredytobiorcy, który posiada zdolność kredytową. Rozsądną koncepcją będzie też wybór osoby, która wyrazi zgodę na poręczenie naszego kredytu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here