Kredyt na mieszkanie

Ciągłe wynajmowanie mieszkanie zdecydowanie już cię męczy i w końcu chciałbyś zamieszkać na swoim? Jeśli nie dysponujesz odpowiednią gotówką, to oczywiście nie stoisz jeszcze na straconej pozycji. Skoro bowiem było cię stać na płacenie co miesiąc kwoty za wynajem mieszkania, to przecież równie dobrze możesz płacić regularnie ratę kredytu. Oczywiście nie ma tutaj przeliczenia 1:1, albowiem raczej rata kredytu za mieszkanie będzie nieco większa niż opłata, jaką musiałeś płacić za wynajem. Jednak wydaje się, że korzystanie z mieszkania w zasadzie swojego jest opcją zdecydowanie bardziej dla ciebie korzystną. Naturalnie przed zaciągnięciem kredytu na mieszkanie warto rozejrzeć się po wielu różnorodnych ofertach bankowych. Nie bój się faktu, że będzie to zobowiązanie na wiele lat. Albowiem finalnie gdy spłacisz kredyt, będziesz mógł dowolnie dysponować swoją nieruchomością. W przypadku wynajmowania mieszkania do takiej sytuacji nie dojdzie nigdy. Jak więc wziąć kredyt na mieszkanie? Jak sprawdzić, która oferta będzie dla ciebie najbardziej korzystna?

Najtańszy kredyt na mieszkanie – jak sprawdzić?

Kredyt na mieszkanieZastanówmy się więc w tym miejscu, jaki kredyt na mieszkanie będzie dla nas najbardziej korzystny. W jaki sposób wybrać najlepszą nas ofertę? Przede wszystkim, aby wybrać najkorzystniejszy dla nas kredyt powinniśmy się zastanowić nad tym, co nas najbardziej interesuje. Czy zależy nam na określonej wysokości kredytu, czy też może na określonym okresie spłaty? Niemniej jednak wydaje się, że najbardziej korzystną ofertą jest ta, która przysporzy nam jak najmniej kosztów. Jednak jeśli zależy nam na kredycie długoterminowym, a przy tym na stosunkowo niskiej racie miesięcznej, to finalnie musimy się liczyć z dużymi kosztami takiego kredytu. Więc jeśli jesteśmy w stanie spłacać wysoką ratę miesięczną, to możemy maksymalnie skrócić okres spłaty całego kredytu, a tym samym znacząco obniżyć jego koszty. Wszystko więc zależy od naszych możliwości finansowych.

Jak więc uzyskać najtańszy kredyt na mieszkanie? Zwróćmy uwagę szczególnie na te oferty bankowe, które są najmniej kosztowne. Jak to sprawdzić? Aby dokonać takiej analizy, nie wystarczy, że oprzemy się tylko i wyłącznie na oprocentowaniu kredytu. Odsetki wynikające z oprocentowania są tak naprawdę tylko jedną z części składowych wszystkich kosztów z jakimi musi liczyć się kredytobiorca. Poza tym musimy również wziąć pod uwagę opłaty przygotowawcze marżę banku, a także opłaty za przyznanie kredytu i rozpatrzenie wniosku. To czasami są nawet spore koszty, dlatego nie możemy tego bagatelizować. Dopiero jeśli zsumujemy te wszystkie opłaty, plus odsetki wynikające z oprocentowania, otrzymamy obraz całości kosztów, jakie będziemy musieli ponieść. Aby jednak tego wszystkiego samodzielnie sumować i nie wyliczać, możemy posłużyć się bardzo przejrzystym wskaźnikiem jakim jest RRSO. Jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która wyrażona jest w procentach i pokazuje nam całościowe koszty jakie będziemy musieli ponieść podczas obsługi kredytu.

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

Kredyt na mieszkanieW jaki sposób możemy uzyskać kredyt na mieszkanie? Przede wszystkim powinniśmy dysponować odpowiednią zdolnością kredytową. Aby Bank pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek kredytowy, to musimy mieć dobrą historię kredytową. Jeśli w ostatnim czasie nie spłacaliśmy terminowo rat pożyczek, czy też kredytów nasza historia w BIK jest oczywiście bardzo niekorzystna. Wówczas bank może na tej podstawie odmówić przyznania nam kredytu. Natomiast jeśli chodzi o nasze zarobki i formę zatrudnienia, to bank będzie przychylnym okiem patrzył na zatrudnienie na umowę o pracę na czas nieokreślony. Jeśli pracujesz na umowę zlecenie, to również bank może bardzo negatywnie ocenić twoje możliwości finansowe co do spłaty kredytu. Równie ważna jest wysokość twoich zarobków. Jeśli zarabiasz zwyczajnie mało, to bank będzie mógł dojść do wniosku, że nie będziesz w stanie ponosić kosztów miesięcznych rat. Wówczas decyzja odmowna o przyznanie kredytu również jest bardzo możliwa co u nas w domu światowa Jest znacznie większa niż gdyby bank miał rozpatrywać zdolność kredytową każdego z osobna. Wówczas warto wziąć kredyt wspólnie ze współmałżonkiem. Wówczas bank będzie brał pod uwagę sumę waszych zarobków. To znacznie podniesie wasze możliwości, niż gdyby bank miał rozpatrywać zdolność kredytową każdego z was z osobna.

Problemy ze spłatą kredytu

Zastanówmy się w tym miejscu, w jaki sposób można sobie poradzić, jeśli wystąpią problemy ze spłatą comiesięcznych rat. To może spotkać każdego z nas i zdecydowanie spotyka wielu kredytobiorców.Najgorszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest chowanie głowy w piasek. Wówczas niespłacone raty kredytu kumulują się, a informacje o naszej nierzetelności trafiają do BIK-u. Dlatego jeśli mamy problem ze spłatą raty, powinniśmy o tym jak najszybciej poinformować bank. Wspólnie z bankiem dojdziemy do porozumienia w jaki sposób wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Możliwe że bank udzieli nam wakacji kredytowych, czyli kilkumiesięcznej przerwy w spłacie kredytu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here