nauka

Wiele z nas sądzi że skuteczna nauka przydaje się tylko i wyłącznie na studiach. Przydaje się ona również w życiu zawodowym. W jaki sposób szybciej zdobywać wiedzę? Warunek jest oczywisty. Musimy rzeczywiście być wyjątkowo dobrze w tym, co robimy. Uzyskamy to dzięki doświadczeniu i wiedzy. Wiedzę pozyskamy dzięki książkom, udziale w szkoleniach oraz trzymaniu ręki na pulsie w przypadku zmian zachodzących w naszej branży. Jest to wszystko wiążące się z umiejętnością szybkiej oraz sprawnej nauki. W jaki sposób dobrze zabrać się za efektywną naukę? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/skuteczna-nauka/

Skuteczna nauka – sekret

Najbardziej popularne oraz powszechną metodą nauki jest powtarzanie materiału, który musimy opanować kropkę najczęściej wygląda to w taki sposób, że wykonujemy notatki z danego zagadnienia, a potem czytamy je i powtarzamy wielokrotnie. Wiele osób traktuje to jako naturalny sposób na naukę, nie szukając innych rozwiązań, które być może lepiej by się sprawdziły. Naukowcy jednak mają lepszą propozycję. Sprawdź, jaka to metoda!

Skuteczna i szybka nauka – na czym ona polega? 

Zamiast wielokrotnie czytać podręcznik lub notatki powinniśmy spróbować innej metody opisanej w piśmie naukowym pod tytułem” Applied Cognitive Psychology”. Tajemnica skuteczne i szybkie nauki polega na aktywnym testowaniu swojej wiedzy. Jest to o wiele bardziej skuteczne podejście niż pasywna nauka. Szczegółowiej mówiąc badacze wiedzieli w teorii, że o wiele lepsze wyniki osiągną osoby, które podczas nauki testują swoją wiedzę na przykład poprzez odpowiedzi na wygenerowane pytania. W taki sposób jest dla niektórych o wiele bardziej skomplikowane niż czytanie zwykłych notatek, ale przynosi O wiele większe korzyści. Naukowcy z Uniwersytetu w Kassel przeprowadzili eksperyment z udziałem 82 studentów. Chcieli oni przekonać się, jak w praktyce sprawdzają się różne sposoby nauki.

Cześć studentów miała po prostu zapamiętać wybrany materiał, inna grupa dostawała pytania do odpowiedzi Jeżeli nie znali oni odpowiedzi mogli zajrzeć do źródeł, a pozostali sami wymyślali pytania. Przyszedł czas na test. Okazało się, że studenci z grupy pamięciowej zdobyli około 45% punktów na teście. Pozostali byli lepsi o 11%. Techniki odpowiedzi na zadanie lub samodzielnie wymyślone pytanie było zdecydowanie lepsze od tradycyjnej metody nauki. Co ciekawe okazało się, że żadna z nich nie przebiła drugiej. 

Naukowcy sugerują więc, że taki rodzaj nauki nie tylko na zapamiętywanie materiału jest właściwy. Łatwiej jest go również wykorzystać w nowym kontekście. Jest to bardzo istotna informacja dla osób, które chcą użyć swojej zdobytej wiedzy na przykład na szkoleniu w swojej firmie. Minusem eksperymentu są jednak minusem eksperymentu są jednak ilościowa małe grupy studentów. Jednak wyniki wyglądają na tyle obiecująco, że warto dać szansę innym metodą nauki niż tylko czytaniu notatek. Najlepiej jest się przekonać zatem na własnej skórze.

Zobacz też: http://szkolajutra.pl/responsywnosc-strony/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here