archeologia

Jeśli od dziecka interesowaliśmy się dinozaurami i historiami o starożytnych cywilizacjach, to z pewnością taka praca może okazać się spełnieniem dziecięcych marzeń. Według dawnego chińskiego filozofa Konfucjusza należy znaleść pracę, którą się kocha, a dzięki temu nie przepracujemy ani jednego dnia w życiu. Jeżeli zatem wszystko co jest związane z archeologią nas interesuje, to koniecznie powinniśmy sprawdzić jak nim zostać! Czy w rzeczywistości praca ta jest równie internująca? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-archeologiem/ 

Jak zostać archeologiem?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy związani z pracą w terenie przy wykopaliskach, lub też przy pracy do sporządzania dokumentacji oraz interpretacji napotkanych znalezisk, do wykonywania takiego zawodu potrzebna jest ogromna determinacja i wytrwałość. Dodatkowo wiedza teoretyczna jest niezbędna do pracy w takim zawodzie. Niezbędne do wykonywania pracy jako archeolog jest ukończenie odpowiednich studiów na kierunku archeologicznym. Samo zainteresowanie nie wystarczy, potrzebne nam zaświadczenie z uczelni, która potwierdzi, że posiadane kwalifikacje do wykonywania pracy w takim zawodzie. Różne uczelnię posiadają te inne kryteria przyjęć. Zazwyczaj, aby rozmyślać nad podjęciem takiego kierunku jest posiadanie rozszerzonej matury z przedmiotów humanistycznych, a zwłaszcza z historii. 

Co musimy wiedzieć przed podjęciem pracy jako archeolog?

Jakie umiejętności wymaga od nas praca w takim zawodzie? Będzie to z pewnością znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie, a także znajomość innych języków, których obecnie już nie używamy, ale mogą być one bardzo pomocne przy interpretacji dawnych odkryć. W takiej pracy potrzebny jest nam ogromne zaangażowanie. Nie możemy wykonywać swoich obowiązków, tylko po to, aby odbębnić 8 godzin pracy i iść do domu. W takiej pracy liczy się cierpliwość oraz dociekliwość. Czasami na efekty pracy w terenie musimy czekać wiele miesięcy czy nawet lat.

Dodatkowo musimy być też sprawni fizycznie. Stałe podróże po świecie, w różnych warunkach klimatycznych będą wymagały od nas dbałości dotyczącej naszego zdrowia. Warto posiadać też umiejętność do sporządzania dokumentacji graficznej. Musi być ona nie tylko czytelna, ale również rzetelna i przejrzysta. W takim zawodzie musimy być otwarci na przyswajanie wiedzy oraz uczenie się nowych rzeczy. Warto też nie zniechęcać się, jeżeli spędzimy dużo czasu nad pozornie błahą czynnością.

Zobacz też: http://szkolajutra.pl/jak-wyglada-praca-archeologa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here