bitbay opinie

Jedną z metod pozyskania wybranej kryptowaluty jest zakupienie jej na giełdzie. Czy to będzie bitcoin, litecoin czy ethereum – nie musisz angażować się w drogi i czasochłonny proces wydobywania kryptowaluty przy pomocy koparki. Wystarczy zarejestrować się na jednej z giełd, wpłacić środki i już można zakupić kryptowalutę. Jedną z najbardziej popularnych wśród polskich internautów giełd jest Bitbay. Bitbay opinie ma całkiem niezłe. Wyraźnie wyróżnia się wśród innych platform tego rodzaju. Według niektórych źródeł to największa polska giełda kryptowalut. W tym artykule przybliżymy ci nieco charakterystykę tej giełdy.

Bitbay opinie

Bitbay jest jedną z najbardziej popularnych w Polsce giełd do handlu kryptowalutami. Została założona w 2014. Inwestorzy mogą założyć w niej portfele inwestorskie, dzięki którym mogą prowadzić swoje operacje. Mogą wpłacić kryptowalutę oraz wpłacić lub wypłacić środki w walucie tradycyjnej. Bitbay daje bardzo urozmaicone możliwości zasilenia konta środkami pieniężnymi. Obok tradycyjnych przelewów, konto można zasilić również poprzez SMS oraz w sklepach Żabka i Freshmarket. Bitbay zapewne wysoki poziom bezpieczeństwa naszych środków. Po naszej stronie leży troska o to by konto nie dostało się w niepowołane ręce. Bardzo ważne jest więc ustanowienie mocnego hasła.

Bitbay opinie wśród internautów ma zasadniczo pozytywne. Cenią sobie oni intuicyjność serwisu, wiele możliwości przekazania środków pieniężnych oraz bezpieczeństwo. Zapewne przydałaby się większa gama kryptowalut do wyboru. Obecnie mamy dość ograniczoną ilość kryptowalut, które możemy zakupić za pośrednictwem tej platformy.

Na początku tego roku w mediach szybko rozeszła się informacja o tym, że Komisja Nadzoru Finansowego umieściła Bitbay na swojej liście ostrzeżeń. Zarzuty wobec Bitbaya są dosyć mgliste i dotyczą raczej kwestii formalnych a nie bezpieczeństwa środków pieniężnych na kontach inwestorów. Warto też zauważyć, że KNF nie posiada żadnej możliwości przeprowadzenie kontroli Bitbaya. Dzieje się tak dlatego, że rynek kryptowalut nie jest regulowany prawnie. Giełdy kryptowalut nie są też objęte gwarancjami bezpieczeństwa depozytów jak ma to miejsce w przypadku banków.

Jakie kryptowaluty można kupić na Bitbay

Obecnie platforma bitbay umożliwia zakup przed wszystkim bitcoina. W jej ofercie znajdują się także dash, litecoin, ethereum czy też lisk. Jednak planowane jest znaczne poszerzenie oferty, na co niewątpliwie czekają zniecierpliwieni internauci.

Czym są kryptowaluty?

Pierwszą wprowadzoną do obiegu kryptowalutą był bitcoin. Miało to miejsce w 2009 roku i choć na fali jego sukcesu powstawały nowe kryptowaluty, bitcoin nadal jest najbardziej popularny. Większość kryptowalut zbudowana jest bardzo podobnie. Najczęściej oparte są na systemie blockchain i skomplikowanej kryptografii. Poprzez rozbicie bloków blockchain tworzy się nowa jednostka kryptowaluty. Dlatego oprócz zakupu na giełdzie, w kryptowalutę można się również zaopatrzyć poprzez jej wydobycie, czyli rozbicie bloku w blockchain.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here