podanie o prace bez doświadczenia

Aby znaleźć dobrze płatną pracą, oprócz odpowiednich umiejętności i kwalifikacji, powinieneś się również wykazać doświadczeniem. Wielu pracodawców wymaga od swoich potencjalnych pracowników odpowiedniego doświadczenia na konkretnej stanowisku pracy albo w ogóle w danej branży.Czy to oznacza, że osoby bez stażu pracy, które nie mogą pochwalić się doświadczeniem, są na rynku pracy na straconej pozycji? Niekoniecznie tak musi być. Oczywiście staż w uznanych firmach na wymagających stanowiskach dobrze wygląda w CV. Ale jeśli nie możesz pochwalić się czymś takim, możesz w swoim CV wyeksponować inne aspekty. Jak napisać podanie o prace bez doświadczenia? Zapraszamy do lektury artykułu.

Podanie o prace bez doświadczenia

Często jest tak, że najpierw skupiamy się na nauce, a dopiero później próbujemy znaleźć pracę. Pięć lat studiów daje nam wielką wiedzę teoretyczną. Znamy wszelkie tajniki swojej branży. Jednak jeśli podczas studiów nie odbędziemy staży w firmach z naszego sektora gospodarki, nie mamy szans na poznanie praktyki. Wówczas jako absolwenci wyższej uczelni nie możemy pochwalić się jakimkolwiek doświadczeniem. Jak więc znaleźć dobrze płatną pracę jeśli z naszego CV zionie pustką?

Przede wszystkim musisz w CV skupić się na innych kwestiach niż doświadczenie, którego przecież nie masz. Możesz na przykład skupić się na twojej dotychczasowej działalność w organizacjach studenckich lub w wolontariacie. Warto przedstawić to w ten sposób, że nauka wyniesiona z działalności na studiach przyczyni się do

Musisz wykazać, że chętnie się uczyć i podejmujesz nowe wyzwania. Warto też wspomnieć o wszystkich specjalizacjach jakie ukończyłeś na studiach. To wiele powie przyszłemu, potencjalnemu pracodawcy o tym jak rozległa jest twoja wiedza i umiejętności choć nie poparte praktyką.

Warto zwrócić również uwagę na swoje mocne strony. Umiejętność nawiązywania nowych kontaktów będzie przydatna na każdym stanowisku pracy bez względu na branżę. Jeśli posiadasz zdolności przywódcze i organizacyjne to również warto abyś o tym wspomniał. To umiejętność na tyle uniwersalne, że będą przydatne w niemalże każdym miejscu pracy. W pewnością zwrócą uwagę twojego potencjalnego pracodawcy.

Czy można znaleźć pracę bez doświadczenia

Choć wydawać by się mogło to zajęciem karkołomnym to jednak znalezienie pracy bez doświadczenia jest oczywiście możliwe. Otwarta pozostaje kwestia jakości tej pracy oraz wysokości zarobków. Jednak odpowiednio skonstruowane podanie, w którym wyłuszczymy nasze najmocniejsze strony może przekonać potencjalnego pracodawca do naszej osoby. Nawet jeśli nie posiadamy żadnego doświadczenia w branży. W ten sposób można nawet się pokusić o poszukanie pracy za granicą. Jeśli skorzystamy z usług dobrego biura pośrednictwa pracy, szanse na znalezienie zatrudniania bez doświadczenia są mimo wszystko bardzo duże.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here