Dostęp do broni

Różnego rodzaju bronie towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Niestety natura wskutek ewolucji nie obdarzyła nas w mechanizmy obronne, które by pozwalały chronić się w momencie zagrożenia albo zdobywać pożywienie. Na szczęście potrafimy wytwarzać specjalne przedmioty. Udowadnia to historia naszej cywilizacji. Oczywiście początkowo były to bardzo prymitywne bronie takie jak ociosane kamienie czy włócznie. Trzeba także wspomnieć o łukach, strzałach czy nożach. Jednak wielkim przełomem było wynalezienie prochu.

Broń palna

Pierwsza broń palna wyglądała zupełnie inaczej niż w czasach współczesnych. Na pewno nie była automatyczna oraz same naboje różniły się od tych obecnie nam znanych. Oznaczało to, że każdą kulę należało umieścić w lufie ręcznie, a następnie wsypać proch. Aby uzyskać pożądany efekt trzeba było jeszcze ubić wszystko specjalnym kijem. Chociaż obsługa takiej broni była dosyć skomplikowana to i tak odmieniła ona życie człowieka. Oczywiście postęp techniki spowodował, że zaczęto produkować nowe bronie i naboje, które stawały się bardziej śmiercionośne.

Dostęp do broni

Produkcja nowych rodzajów broni palnej wszczęła dyskusje dotyczące ogólnego dostępu do niej. W wielu krajach stwierdzono, że ze względów bezpieczeństwa nie można nabyć broni anonimowo. Potrzebne są bowiem specjalne zezwolenia, które stwierdzają zdolność fizyczną oraz psychiczną danego człowieka. W naszym kraju o takie zezwolenie może ubiegać się każdy po ukończeniu 21 roku życia (za pewnymi wyjątkami może to być 18 lat). Oczywiście osoba taka nie może być karana, musi także uargumentować chęć posiadania broni.

Gdzie legalnie zakupić broń?

W Polsce istnieją specjalne sklepy, w których można nabyć broń. Jest ich stosunkowo niewiele, ponieważ główny dochód czerpią z udziału w przetargach na sprzedaż broni organom państwowym – wojsko, policja. Jednym z takich dystrybutorów jest firma VISMAG, która prowadzi również sprzedaż internetową http://bron-sklep.pl/. A zatem posiadając specjalne pozwolenie można dokonać tam zakupu, mając całkowitą pewność, że broń pochodzi z legalnego źródła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here