Obsługa parkingu nie musi być skomplikowana

Coraz częściej korzystamy z parkingów wyposażonych w nowoczesne urządzenia pomagające nam w postoju. Dzięki nim możliwa jest jeszcze prostsza obsługa parkingu dla jego właściciela albo zarządcy.

Czasy, w których za parkowanie trzeba było zapłacić w budce, już mijają. Obecnie parkingi są coraz częściej wyposażane w specjalne urządzenia parkingowe, które ułatwiają pobór opłat i sprawiają, że parkowanie dla kierowców jest jeszcze prostsze.

Parkowanie bez zatrudniania pracowników

Najkorzystniejszą opcją dla właściciela parkingu jest wybór systemu, który nie będzie wymagał od niego zatrudnienia pracowników odpowiedzialnych za pobór opłat.

Firmy zewnętrzne, które zajmują się zarządzaniem parkingami, mogą wtedy dostarczyć właścicielowi odpowiednie wyposażenie – z nim obsługa parkingu staje się jeszcze łatwiejsza i tańsza.

Systemy te pozwalają na automatyczny pobór opłat – wykorzystują specjalne bramki i kasy, które obsługiwane są przez kierowców. Nie ma więc potrzeby angażowania żadnych dodatkowych osób w proces parkowania i poboru opłat.

Co ważne, właściciel terenu, który chce wykorzystać taki system, nie musi kupować go na własność. Aktualnie bardzo popularną formą współpracy jest dzierżawa urządzeń tego rodzaju, która może następować wraz z powierzeniem zewnętrznej firmie kompleksowego zarządzania parkingiem.

Nowoczesne oprogramowanie dodatkowym wsparciem

Systemy parkingowe bazują obecnie na wielu programach komputerowych, z którymi można jeszcze łatwiej zarządzać dostępną przestrzenią.

Oprogramowanie pozwala na monitowanie pracy parkingu na bieżąco, a także na przygotowywanie dokładnych analiz i raportów na podstawie pobranych danych, między innymi liczby parkujących, godzin i czasu parkowania.

Do wyboru są także inne rozwiązania, między innymi systemy zliczające liczbę wolnych i zajętych miejsc i prezentujące ich położenie, systemy pozwalające na bezgotówkowe rozliczanie postoju czy też wykupu abonamentów.

Nowoczesne wyposażenie tego rodzaju jest dostępne na wyciągnięcie ręki wraz z dobrymi firmami zarządzającymi parkingami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here