internet

Jak wybrać tani i szybki internet dla firmy w Krakowie? Przy wyborze odpowiedniego internetu dla naszej firmy, powinniśmy się skupić na kilku istotnych kwestiach. Mianowicie, jak w wielu innych przypadkach dokonać trzeba analizy tego, w jakim celu tego internetu będziemy używać. Jeżeli zależy nam na przesyłaniu znacznej ilości danych pomiędzy serwerami zewnętrznymi znajdującymi się poza siedzibą firmy, istotna jest przepustowość łączna i dostępny transfer. Transfer określamy jako ilość danych, które będziemy mogli wysłać i odebrać, a przepustowością łączna nazywamy maksymalną szybkość z jaką będziemy w stanie wysyłać i odbierać informacje. Firmy, które produkują treści, a następnie wysyłają je do klientów, skupić się powinny w głównej mierze na wartości uploadu, będącego szybkością udostępniania informacji za pomocą sieci internetowej. W przypadku, gdy twoja firma częściej odbiera treści, w celu chociażby ich przetworzenia, istotniejszym parametrem doboru sieci jest wartość downloadu, będącego odwrotnością uploadu.

Światłowodowy internet Kraków. Jaką firmę wybrać?

Zaletą posiadania biura w dużym mieście jest to, że najprawdopodobniej możliwe będzie uzyskanie podłączenia do sieci światłowodowej. Jedną z firm oferujących takie rozwiązanie jest ith.eu. Internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu jest świetnym wyborem z uwagi na kilka aspektów. Jednym z nich jest cena, która na tle konkurencji świadczącej podobne usługi jest wyjątkowo niska. Obecnie, trwa promocja, w której korzystanie z internetu można kosztuje zaledwie złotówkę miesięcznie. Ten rodzaj promocji trwa do końca roku, więc warto szybko skorzystać z tej jakże przystępnej okazji. Pakiety usług internetowych dostępnych na ich stronie pozwalają na dobór odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb twojej firmy. Dla niezdecydowanych lub tych, którzy posiadają pytania wymagające dogłębnego i obszernego wytłumaczenia, firma ith.eu dysponuje formularzem kontaktowym, za pomocą którego w łatwy i przyjemny sposób można skontaktować się z działem wsparcia.

Dlaczego światłowód to najlepsze rozwiązanie obecnie dostępne na rynku?

Światłowód to najlepsze rozwiązanie z kilku powodów. Jego wyższość nad standardowym internetem kablowym udowadnia ciągle spadająca cena wynikająca z powstającej konkurencji na rynku usługodawców. Jak wiadomo usługodawcy pojawiają się tam, gdzie występują usługobiorcy, tak więc zapotrzebowanie na to rozwiązanie technologiczne, również wzrasta. Światłowód sam w sobie jest przewodem składającym się z rdzenia oraz otulającego go płaszcza. Przesył informacji zachodzi dzięki rdzeniowi zbudowanego ze szkła kwarcowego, bądź tworzywa sztucznego o podobnych parametrach. Sposób w jaki przesyłane są dane przy pomocy światłowodu sprawia, że w przeciwieństwie do standardowego internetu kablowego nie dochodzi do jego przegrzania, a ponad to niemożliwym jest wywołanie iskry na przewodzie. Te kwestie świadczą o bezpieczeństwie instalacji, która wbudowana jest zazwyczaj w elementy elewacji budynku i podłogi, gdzie występują również łatwopalne materiały, które w wyniku pojawienia się iskry mogłyby ulec spaleniu w pożarze spowodowanym awarią przewodu.

Światłowód technologia idealna?

Optyczne przesyłanie danych przy pomocy sieci światłowodowej faktycznie sprawia wrażenie idealnego rozwiązania. Jej zalety to kilkukrotnie wyższa przepustowość łącza w stosunku do standardowego internetu kablowego. Ilość materiałów potrzebna do produkcji światłowodu również jest mniejsza, świadczy o tym rozmiar jak i waga jednostkowego odcinka przewodu. Istotną kwestią jest również odporność światłowodu na zaburzenia elektromagnetyczne wynikające nieprzystępnych warunków pogodowych np. burzy. Niewrażliwość na zaburzenia elektromagnetyczne świadczy o wytrzymałości na próby zaburzenia przesyłu informacji, oznacza to w praktyce stabilniejsze połączenie i przesył danych. Przedstawione powyżej zalety świadczą o znaczącej przewadze tej technologii nad już od dawna przestarzałymi tradycyjnymi przewodami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here