Czy na wynajem warto kupić mieszkanie z garażem

Codzienna jazda samochodem do pracy to mało ekonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza w dużych miastach. Trudno jednak znaleźć osobę, która nie miałaby zaparkowanego auta pod blokiem. Nowoczesne inwestycje w sektorze nieruchomości obejmują lokale wyposażone w dodatkowy garaż. Warto wiedzieć, czy takie rozwiązania są również opłacalne dla osób, które chcą wynająć daną nieruchomość osobom trzecim.

Zalety podziemnych miejsc postojowych

Nowe mieszkania we Wrocławiu często można kupić wraz z dodatkowym garażem. Ma to bezpośrednie przełożenie na cenę wynajmu. Lokale z przynależącym miejscem postojowym są zazwyczaj droższe. Podziemne garaże to wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ właściciel auta nie musi obawiać się, iż nie będzie miał gdzie zaparkować swojego samochodu. W nowoczesnym budownictwie poziom obiektu, przeznaczonego do przechowywania pojazdów mechanicznych jest dobrze skomunikowany z wyższymi piętrami budynku.  Podziemne garaże to duże utrudnienie dla złodziei aut.

Dobrze przemyślana decyzja

Czasami garaż podziemny to inwestycja rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przed ulokowaniem swoich pieniędzy warto zorientować się, czy w pobliżu obiektu mieszkalnego nie znajduje się parking strzeżony lub obszerne place, na których można zostawić auto. Podziemny garaż może okazać się rozsądnym zakupem, jeśli w pobliżu nie ma miejsc wydzielonych dla samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Takie rozwiązanie jest również dedykowane osobom, chcącym wynająć swoje mieszkanie rodzinie, w której obaj partnerzy mają swój auto. Trzeba pamiętać, że utrzymanie garażu wiążę się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat. Wszyscy mieszkańcy, korzystający z miejsc postojowych ponoszą bowiem odpowiedzialność za stan hali.

Mieszkanie z garażem na wynajem to opcja, która ma swoje zalety oraz wady. Trzeba wziąć pod uwagę dostępne instrumenty finansowe oraz koszty utrzymania podziemnej hali. Lokale z garażem cieszą się jednak dużym zainteresowaniem klientów i wielu analityków uważa, że wybór takiego rozwiązania to doskonała inwestycja, która może się zwrócić w krótkim czasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here