handel kryptowalutami

Internet od zawsze był świetnym miejscem do zarabiania pieniędzy. Przedsiębiorczy użytkownicy szybko znajdowali sposób na wykorzystywaniu połączenia z internetem i komputera do działalności zarobkowej. Sposobów jest mnóstwo. Ostatnio dużą popularność zyskuje handel kryptowalutami. Kryptowaluty to dość nowy instrument finansowy. Powstał około 10 lat temu jako odpowiedź na niestabilne i zależne od polityki tradycyjne waluty. Pomimo tego że finansowi specjaliści na całym świecie nie wróżyli kryptowalutom sukcesów zaczęły one coraz śmielej wkraczać do portfeli inwestorów.

Handel kryptowalutami – Fenomen Bitcoina

Gdy w 2009 r. powstawał Bitcoin niewielu internautów tak na prawdę wiedziało na czym polega rynek kryptowalut. Cena Bitcoina w tamtych czasach była bardzo niska i Ci, którzy już wtedy uwierzyli w moc tej waluty bądź kupili ja dla testów i wytrzymali do dzisiaj są bardzo bogatymi ludźmi. Cena jednego Bitcoina osiągnęła na początku tego roku poziom 60000 zł.

Bitcoin jest często wykorzystywany do spekulacji cenowych. Wypuszczanie w eter fałszywych prognoz co do przyszłości kursu sprawia, że spada lub wzrasta on w bardzo szybkim tempie. Pod koniec ubiegłego roku pewien specjalista z rynków finansowych stwierdził, że Bitcoin niedługo osiągnie cenę kilkuset tysięcy dolarów. Nie wiadomo czy stwierdził to na podstawie swoich analizm podpartych wiedzą z rynku czy z powody chęci wywindowania kursu.

Giełdy kryptowalut

Handel kryptowalutami może odbywać się na jednej z wielu giełd dostępnych w internecie. W Polsce najpopularniejszy jest chyba Bitmarket.pl. Na giełdach mamy możliwość wpłaty środków finansowych na specjalne konto z którego możemy kupować kryptowaluty po określonych przez giełdę cenach. Za każda transakcję giełda pobiera niewielką prowizję. Prowizja jest pobierana również podczas przelewania środków z giełdy na swoje konto bankowe. Warto jednak na bieżąco śledzić cenniki giełd dostępne na ich stronach internetowych gdyż wysokości i rodzaj prowizji często ulega zmianie.

Kantor kryptowalut

Handlować kryptowalutami można także przy pomocy specjalnych kantorów. Nie handlujemy tutaj z innymi użytkownikami sieci. Kantor nie jest pośrednikiem jak typowa giełda. Tutaj możemy sprzedać bądź kupić kryptowalutę bezpośrednio od właściciela kantoru. Ustala on własną cenę kupna i sprzedaży, tak aby na tym zarobić. Zupełnie tak samo jak w przypadku tradycyjnych kantorów handlujących zwykłymi walutami.

Również tak samo jak w przypadku tradycyjnych kantorów także w przypadku kryptowalut ceny pomiędzy poszczególnymi kantorami mogą się sporo różnić. Przy wymianie malej ilości gotówki nie ma to aż takiego znaczenia. Jednak gdy chcemy zamienić większą ilosć pieniędzy warto poszukać kantoru z dobrą ofertą kursową. Zysk z takiej wymiany w poszczególnych kantorach może się różnić nawet o kilkaset złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here