Ile zarabia fizjoterapeuta prywatnie

Zawód fizjoterapeuty stał się w ostatnich latach dość popularny. Coraz więcej osób decyduje się na zdobycie umiejętności z tej dziedziny. Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów z roku na rok rośnie, otwierane są nowe kierunki studiów, które przygotowują ludzi do wykonywania tego zawodu. Specjaliści posiadający umiejętności z zakresu fizjoterapii nie mogą dzisiaj narzekać na brak pracy ani na zarobki.

Fizjoterapeuta – kto może nim zostać?

Fizjoterapeuci zajmują się pomocom osobom, które mają kontuzje lub są chore. Zadaniem specjalisty jest przywrócenie ich sprawności fizycznej. Fizjoterapeuta musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu różnych narzędzi, które są wykorzystywane do pomocy ludziom.

Omawiany zawód jest przeznaczony dla osób, które lubią pracę z ludźmi. Fizjoterapeuta bez przerwy ma kontakt z innymi osobami, dlatego musi posiadać umiejętności miękkie, odpowiednie podejście, a także empatię. Fizjoterapeuta powinien również lubić nauki związane z biologią i medycyną. Bardzo ważna jest anatomia człowieka.

Studia

Wiele polskich uczelni oferuje studia o kierunku fizjoterapeutycznym. Studia fizjoterapia przeznaczone są dla osób, które dobrze radzą sobie z chemią, biologią i medycyną. Na takich studiach studenci zdobywają kompleksową wiedzę z różnych dziedzin, które są przydatne w pracy fizjoterapeuty. Ponadto na takich kierunkach jest kładziony spory nacisk na praktykę, która jest bardzo istotna dla każdej osoby, która chce pracować w tym zawodzie.

Możliwości po studiach

Studia fizjoterapeutyczne pozwalają na zdobycie bardzo poszukiwanej na dzisiejszym rynku wiedzy. Coraz więcej ludzi potrzebuje korzystać z usług specjalistów znających się na fizjoterapii. Osoba posiadające gruntowną wiedzę jest w stanie bez problemu znaleźć prace w państwowej służbie zdrowia, gabinetach fizjoterapii. Może również założyć swój własny biznes i zaspokajać potrzeby pacjentów z zakresu fizjoterapii.

Ile zarabia fizjoterapeuta?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, zapotrzebowanie na fizjoterapeutów rośnie. Oznacza to że ich zarobki także sukcesywnie wzrastają. Osoba zatrudniona na umowę o pracę w tym zawodzie, zarabia średnio około 3000 zł brutto. Jednak oprócz zwykłego wynagrodzenia fizjoterapeuci otrzymują comiesięczne premie. Ponadto pracownicy mogą liczyć na różne szkolenia i kursy, które zostaną im dofinansowane. Oczywiście fizjoterapeuci mogą pracować na własną rękę, wtedy ich zarobki będą zdecydowanie większe. Osoby pracujące w tym zawodzie mają także szansę wyjechać za granicę, co będzie się wiązało prawdopodobnie z możliwością osiągania jeszcze wyższych zarobków.

Zarobki fizjoterapeutów pracujących prywatnie

Wielu fizjoterapeutów zatrudnionych na umowę o prace dorabia po godzinach lub w weekendy prowadząc własną działalność. Dzięki temu ich zarobki są zdecydowanie większe. Można również założyć własny biznes i całkowicie się mu poświęcić. Przedsiębiorca zajmujący się fizjoterapią ma szansę zarabiać pieniądze o wiele wyższe niż średnia krajowa. Jeżeli jego umiejętności zostaną docenione przez pacjentów, będzie miał dobrą opinie i jeśli będzie przyjmował w odpowiedniej lokalizacji (duże miasta), wtedy ma szansę stać się naprawdę zamożnym człowiekiem.

Podsumowanie

Fizjoterapia to dziedzina, która potrzebuje dobrych specjalistów. W Polsce rośnie zapotrzebowanie na nich. Zarobki osób znających się na fizjoterapii trzeba uznać za przyzwoite. Im większe doświadczenie posiada specjalista, tym jego dochody są większe. Fizjoterapia to dziedzina, w której działanie może się opłacić teraz, jak i w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here