Nie masz pieniędzy na rozwinięcie interesu? Wiesz co to dropshipping?

Życie na własny rachunek jest wymagające i często stawia przed dorosłymi ludźmi spore wyzwania. Dlatego wszyscy szukamy dobrze płatnej pracy, która oprócz odpowiedniej wypłaty będzie przynosiła również satysfakcję z jej wykonywania. Jednakże nie każdy posiada preferencje do tego, by pracować na czyjś rachunek. Wiele osób marzy o tym, aby otworzyć własną działalność i samemu dla siebie stać się szefem. Niezależność jest dla nas ważna. Niestety często ogromną barierą do tego typu działania jest brak odpowiedniej sumy pieniędzy potrzebnych do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Warto wykorzystać możliwości które daje dropshipping, czyli sprzedaż przez Internet, w której to wysyłką towaru zajmuje się jej dostawca, a nie właściciel sklepu online. W dropshippingu prowadząc sklep internetowy zbieramy jedynie zamówienia od klientów na konkretne towary, jakie wysyłamy do współpracującej z nami hurtowni.

Nie masz pieniędzy na rozwinięcie interesu? Wiesz co to dropshipping?

W poniższym artykule przeczytasz o wadach i zaletach dropshippingu polegającego na współpracy z hurtownią galanterii. Sprzedaż produktów galanteryjnych jest obecnie bardzo modna i opłacalna. Moda na wysokogatunkowe dodatki odzieżowe staje się trendem, który odpowiada gustom wielu osób w różnym wieku. Dlatego warto przemyśleć możliwość podjęcia tego typu przedsięwzięcia.

Zalety dropshippingu

Podejmując się otwarcia własnej działalności polegającej na droppshippingu z pewnością unikniesz konieczności inwestycji sporych pieniędzy w towar, który nie musi znajdować się w Twoim własnym asortymencie, a jedynie w hurtowni.  To duży plus, gdy nie posiadasz sporej kwoty oszczędności. Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie sklepu online z galanterią skórzaną takiego jak np. hurtowniagalanter.pl musisz nawiązać pozytywne, biznesowe relacje z sprawdzoną hurtownią galanterii. Przeprowadź dobry research rynku i znajdź najlepszą. Dobrze wykorzystać w tym celu Internet, w którym znajdziesz sporo opinii o hurtowniach podejmujących się dropshippingu.

Hurtownia dropshippingowa z pewnością zechce wejść w współpracę z kolejnym sklepem internetowym, o ile wskażesz na korzystne warunki współpracy. Musisz na początku określić jaki towar chciałbyś rozprowadzać. Hurtownia dropshippingowa może posiadać w swoim asortymencie różnorakie rodzaje produktów. Dlatego masz możliwość wyboru, czy Twoim partnerem stanie się np. hurtownia portfeli, hurtownia torebek, czy może hurtownia galanterii mająca na stanie wiele towarów galanteryjnych. Oznacza to, że Twój sklep internetowy może sprzedawać różne produkty galanteryjne lub skupić się na wybranym segmencie.

Kolejnym zdecydowanym plusem, który pociąga za sobą dropshipping jest brak problemu z magazynowaniem sprzedawanego towaru. Nie musisz się przejmować jego ochroną, a także odpowiednim zabezpieczeniem podczas magazynowania i przewozu. Zrobi to za Ciebie wybrana hurtownia dropshippingowa. Kwestia regularnego przepływu pieniędzy również nie budzi tutaj żadnych obaw. Płatność za zakupione produkty przez stronę sklepu internetowego, oznacza jednoczesne rozliczenie się za towar z hurtownią.

Wady współpracy na linii hurtownia – dropshipping

Wyobraź sobie, że Twoim partnerem biznesowym zostaje hurtownia torebek damskich. Aby zamówienie dotarło na czas musisz regularnie kontaktować się z hurtownią dropshippingową, ponieważ może zdarzyć się przykra sytuacja, w której to na magazynie hurtowni zabraknie zamawianego przez Twoje klientki lub klientów towaru. Oznacza to spory problem z dostarczeniem produktu na czas pod drzwi zamawiającego. Ten minus działalności dropshippingowej możesz skorygować tylko przez dobrą i systematyczną komunikacje. Dzięki niej nie zaskoczy Cię nigdy wyprzedanie towaru w hurtowni. Musisz po prostu regularnie kontrolować ilość produktów na magazynie i liczbę spływających zamówień.

Inną wadą dropshippingu jest Twój ograniczony kontakt z klientem i kłopot z kreowaniem własnego brandu. Sprzedając produkty znanych marek przez stronę swojego sklepu internetowego możesz nie zdołać zbudować świadomości jego brandu wśród klientów i klientek. Szczególnie kiedy współpracę z Tobą podejmie zarówno hurtownia portfeli, hurtownia torebek i inne hurtownie droshippingowe z bogatym asortymentem. Istnieje wtedy spore zagrożenie, które oznacza iż Twoja marka własna może spotkać się z totalnym brakiem rozpoznawalności wśród osób korzystających z usług Twojego sklepu internetowego.

Będąc świadomym wad i zalet działalności dropshippingowej możesz podjąć wyzwanie lub pozostać w swojej strefie komfortu nie realizując marzenia o własnej działalności gospodarczej. Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie. Czasami warto podejmować ryzyko. Szczególnie teraz, gdy sektor biznesu e-commerce rozrasta się bardzo dynamicznie. Praktycznie wszystkie sfery naszego życia przenosimy do cyberprzestrzeni,  wykorzystując w pełni możliwości załatwiania wielu spraw w szybszy i prostszy sposób. Postęp technologiczny umożliwia ludziom korzystanie z dobrodziejstw elektroniki i techniki, które przyczyniają się do coraz większego komfortu życia współczesnych społeczeństw. Nie daj wyprzedzić się konkurencji i nie czekaj, aż działalność dropshippingową otworzy ktoś inny. Weź sprawy w swoje ręce i spełni marzenie o własnej firmie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here