Wyjazd do RPA odskocznią od obowiązków zawodowych

Wyjazd na zasłużone wakacje po roku pracy często planuje się już z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem. Wtedy można liczyć na lepsze oferty, tzw. first minute. Oczywiście jest również możliwość wykupienia wakacji last minute i tu również często mamy do czynienia z ciekawymi ofertami. Biura podróży prześcigają się w możliwościach zdobycia klientów, oferując bardzo atrakcyjne pakiety podróżnicze. Jeśli planujemy wyjechać w dalszą podróż, ciekawym kierunkiem może być RPA.

Wyjazd do RPA odskocznią od obowiązków zawodowych

Wyjazd do RPA – co można zwiedzić?

Swoją podróż po RPA można rozpocząć od Johannesburgu, gdzie punktem obowiązkowym jest wizyta na placu Nelsona Mandeli. Zanim zacznie się podróż po malowniczych zakątkach RPA, warto zajrzeć do skansenu kultury afrykańskiej Lesedi. Tu można poznać jak żyją poszczególne plemiona afrykańskie, a także obejrzeć pokazy tańca różnych plemion. Kolejnym punktem podróży może być Gold Reef City, gdzie można zjechać do kopalni złota, a także zobaczyć jak się je wytapia. Następnym miejscem na mapie podróży może być Pretoria. Tu można zobaczyć słynny Pomnik Wędrowca, a także gmach parlamentu. Miłośnicy nowych smaków i mięsożercy, mogą również skosztować mięsa drapieżników, takich jak antylopa gnu czy krokodyl.

RPA – zobacz niesamowitą i dziką przyrodę

Oczywiście będąc w RPA nie można nie skorzystać z możliwości jaką jest podziwianie dzikich zwierząt na safari. W Parku Narodowym Krugera można zobaczyć wszystkie gatunki zwierząt, które zna się jedynie z zoo lub filmów przyrodniczych, a więc antylopy gnu, bawoły czy krokodyle. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec również lwy czy nosorożce. W Durbanie można zażyć ciepłej kąpieli w Oceanie Indyjskim. Koniecznie należy się udać również do Kapsztadu, by zwiedzić zabytkową zabudowę otoczoną nowoczesnymi budynkami. Na uwagę zasługują tu również ogrody Kompanii Wschodnioindyjskiej.

Wyjazd do RPA może być pełen wielu różnorodnych atrakcji, których potrzeba, aby zapomnieć choć odrobinę o codziennych zmaganiach w pracy. Odpoczynek jest potrzebny każdemu, aby nie dopadł syndrom wypalenia, dlatego warto wybrać cel podróży, o którym zawsze się marzyło, jak RPA i udowodnić sobie, że marzenia można zawsze realizować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here