Nowoczesne formy marketingu

W ciągu ostatnich lat marketing diametralnie się zmienił. Większość kampanii przeniosła się do Internetu, ewoluując w zupełnie nowe strategie marketingowe, które są coraz lepiej dopasowane do potencjalnego klienta. Poniżej przedstawiamy te, które są warte uwagi.

Social Ads

Jest to nienachalna forma promowania marki w mediach społecznościowych, której podstawowym założeniem jest targetowanie – czyli dobieranie użytkowników, do których ma dotrzeć reklama. Odbiorca otrzymuje spersonalizowane komunikaty na podstawie danych takich jak:

  • lokalizacja,
  • dane demograficzne,
  • zainteresowania,
  • wykształcenie/praca.

Aby stworzyć przynoszącą zyski kampanię social ads musisz określić swój cel oraz grupę odbiorców, a także poznać zasady dotyczące publikacji w serwisach internetowych. Do tworzenia Social Ads możesz wykorzystać jedno z dostępnych w Internecie narzędzi, jednak jeżeli nie znasz mechanizmu działania takich reklam, możesz na początku przepalać budżet mediowy. Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest agencji takiej jak tearsofjoy.pl, która poprowadzi cały proces za Ciebie.

Influencer marketing

Najprościej mówiąc, jest to strategia marketingowa, która wykorzystuje wpływ internetowych twórców tzw. influencerów, o dużych zasięgach, na grupę docelową i ich decyzje zakupowe. Największą zaletą płynącą z takiej współpracy jest duża wiarygodność publikowanej przez niego treści. Jego odbiorcy zazwyczaj podzielają jego wartości i wierzą, że polecane przez niego produkty są dobrej jakości. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedniego influencera do produktu, który ma być promowany. Kampanie z influencerami często wymagają dużych nakładów finansowych oraz konstruowania stosownych umów, dlatego warto zatrudnić do ich realizacji agencję influencer marketingu.

Jeżeli chcesz prowadzić kampanie przynoszące duże zyski i wyprzedzić konkurencje, inwestycja w nowoczesne formy marketingu jest najrozsądniejszym wyborem.  Dzięki działaniom w zakresie Social Ads i influencer marketingu, prowadzona przez Ciebie firma ma szansę na wybicie i poprawę wyników sprzedażowych. Aby jednak efekt finalny był możliwie najlepszy, warto powierzyć działania promocyjne doświadczonej agencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here