Odpowiednie administrowanie pracami na wysokości w budynku wielokondygnacyjnym

W przypadku firm zajmujących się obsługą budynków dużym problemem jest zapewnienie usług związanych z pracą na wysokości. Takie działania pozwalają na prace przy konserwacji elewacji szklanej i innych czynności wspierających bezpieczeństwo obiektu. Dobrze jest wybrać sprawdzonego partnera zewnętrznego, aby zachować wysoki poziom usług.

Rodzaje prac konserwacyjnych prowadzonych na wysokości

Wszystkie obiekty budowlane wymagają doraźnych lub cyklicznych przeglądów. W przypadku obiektów przemysłowych często są to kominy lub inne wysokie elementy infrastruktury technologicznej. Utrudniona jest ich szybka konserwacja bez współpracy z firmami oferującymi alpinizm przemysłowy. W wielokondygnacyjnych obiektach biurowych przy pomocy alpinistów można wykonać czyszczenie elewacji ze szkła bez kosztownego rozstawiania rusztowań i zajmowania pasa drogowego. W zależności od rozwiązań technicznych personel czyszczący okna może używać uprzęży alpinistycznej lub podestów opuszczanych z poziomu dachu. Takie usługi znacząco skracają czas czynności serwisowych.

Drugim zadaniem, jakie w ramach zabezpieczenia bezpieczeństwa obiektu jest wykonywane przez osoby przeszkolone w pracach na wysokości to odśnieżanie dachów. Usunięcie pokrywy śniegowej odciąża konstrukcje dachu i ogranicza ryzyko uszkodzeń obiektu. Prace takie powinny być przeprowadzone z pełnym zabezpieczeniem wykonujących takie czynności ludzi.

Wybór podmiotu zapewniającego wysokościowe usługi serwisowe

Planując harmonogram prac wysokościowych, już wcześniej można poszukać wykonawcy takich usług dodatkowych. Podmiot taki powinien mieć wszystkie certyfikaty i aktualne szkolenia pracowników. Ważne jest również zaplecze techniczne, jakie posiada. Wizja lokalna konstrukcji budynku pozwoli na wypracowanie metod wykonania prac oraz wskaże ich częstotliwość. W ten sposób administrator budynku może z wyprzedzeniem ustalić wszystkie zgody i pozwolenia oraz zabezpieczyć teren.

Przy użyciu firm alpinistycznych administrator budynku może wykonać prace serwisowe na wysokości. W taki sposób można wyczyścić elewacje budynku oraz zadbać o usunięcie w zimie zagrożenia w postaci warstwy śniegu na dachu. Planując takie prace z wyprzedzeniem, można uniknąć problemów z pozwoleniami i dostępnością pracowników w danym momencie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here