Outsourcing kadrowo-płacowy - dlaczego to dobre rozwiązanie

Jak efektywnie zarządzać firmą? Jedną z możliwości pozwalających znacznie ograniczyć obciążenie przedsiębiorcy, a tym samym dać mu szansę skupienia się na głównych sektorach działania w biznesie, jest outsourcing. Na czym polega i jakie zalety oferuje? Kiedy warto zdecydować się na outsourcing kadrowo płacowy?

Na czym polega outsourcing?

Outsourcing to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, zarówno w małych, jak i w średnich oraz dużych firmach. Dlaczego? Ponieważ jest tanie i efektywne.Dawniej chcąc delegować część obowiązków, przedsiębiorca musiał zatrudnić nowego pracownika i stworzyć dla niego miejsce pracy. Wiązało się to z dużymi kosztami. Dziś może wybrać outsourcing, czyli zlecenie obsługi np. rekrutacji czy księgowości zewnętrznej firmie. Jej pracownicy przejmą określone w umowie z właścicielem firmy zobowiązania, podobnie jak zrobiłby to specjalista HR czy księgowy zatrudniony na umowę.

Dlaczego outsourcing kadrowo płacowy to dobre rozwiązanie?

Obsługa kadr i płac to czasochłonne zajęcie, które wielu przedsiębiorcom spędza sen z powiek. Chcąc zyskać na czasie i móc w pełni poświęcić się planowaniu strategii rozwoju czy poszukiwaniu nowych kontrahentów, warto delegować te obowiązki. Outsourcing kadrowo płacowy jest znacznie tańszy niż stworzenie działu kadr i płac. Przy niewielkich nakładach finansowych pozwala cieszyć się profesjonalną obsługą wszystkich kwestii związanych z zatrudnieniem i rozliczeniami z pracownikami. Doświadczeni specjaliści z zewnętrznej firmy zajmą się rekrutacją, przygotowaniem umów i ich aktualizacją, każdego miesiąca zadbają o wyliczenie pensji i rozliczenia z pracownikami. W razie potrzeby będą też reprezentować przedsiębiorcę przed urzędem. Outsourcing to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które doceni każda osoba poszukująca efektywnych sposobów na zarządzanie firmą.

Jak wybrać firmę zajmującą się outsourcingiem?

Decydując się na współpracę z podmiotem zewnętrznym zajmującym się outsourcingiem kadrowo-płacowym, trzeba dokładnie sprawdzić oferty różnych firm. Ważnym kryterium jest nie tylko cennik, ale przede wszystkim profesjonalizm i doświadczenie.Im dłużej firma istnieje na rynku i im więcej pozytywnych opinii o niej, tym bardziej godna jest zaufania. Przed rozpoczęciem współpracy, trzeba też dokładnie ustalić zakres świadczonych usług – czy to ma być tylko częściowe wsparcie w kontaktach z pracownikami, czy kompleksowa obsługa działu kadr i płac.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here