Postaw na leasing i poczuj nieograniczoną wolność

Wielu osobom posiadanie własnego samochodu dodaje skrzydeł. Dzikie swoim „czterem kółkom” czują się wolne, niezależne i pewne siebie. Zakup pojazdu to jednak bardzo duży wydatek, dlatego decydując się na taki krok, warto rozważyć leasing.

Na czym polega leasing samochodu osobowego?

Leasing samochodu osobowego to oferta kierowana do firm, a także osób fizycznych. Jest to forma finansowania inwestycji. Leasingobiorca użytkuje samochód, który został wykupiony przez instytucję finansową. Nie jest jednak jego właścicielem, pomimo wpłaconej kwoty na rzecz kapitału początkowego oraz płaconych comiesięcznych rat. Po zakończeniu umowy, może jednak wykupić auto w niskiej cenie do dalszego użytkowania lub z niego zrezygnować. W takiej sytuacji posiadaczem auta będzie leasingodawca.

Wybierz najkorzystniejszą umowę dla siebie

Obecnie leasingobiorcy mogą wybierać spośród trzech rodzajów umów. Do wyboru są takie rodzaje leasingu jak:

  • Leasing finansowy

Leasing finansowy samochodu osobowego, inaczej nazywany kapitałowym, ma na celu używanie i zakup pojazdu. Przez okres trwania umowy auto zaliczane jest do majątku leasingobiorcy. Kosztem uzyskania przychodu leasingobiorcy jest jedynie odsetkowa część raty leasingowej. VAT jest płatny z góry wraz z pierwszą ratą leasingową i podlega odliczeniu.

  • Leasing operacyjny

Leasing operacyjny samochodu osobowego ma na celu używanie pojazdu będącego przedmiotem leasingu z opcjonalną możliwością jego zakupu, po zakończeniu umowy. Przez okres trwania umowy leasingowej auto zaliczane jest do majątku leasingodawcy. Raty leasingowe trafiają do kosztów uzyskania przychodu leasingobiorcy. Leasingobiorca odlicza także na normalnych zasadach podatek VAT od kolejnych rat leasingowych.

  • Leasing zwrotny

Leasing zwrotny samochodu osobowego polega na tym, że przedsiębiorca sprzedaje leasingodawcy swój pojazd, a następnie sam bierze go w leasing. Przedsiębiorca odzyskuje więc środki związane z zakupem auta, ale zobowiązuje się do płacenia rat leasingowych. 

Jak zdobyć leasing na samochód?

Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących leasing samochodów osobowych. Do tematu należy jednak podejść bez emocji. Zamiast decydować się na pierwszą z podsuniętych umów, lepiej o pomoc poprosić doradcę finansowego. Takie usługi świadczy firma CLS – kalkulacja leasingu. To centrum finansowe, które pomoże w wybraniu i podpisaniu najkorzystniejszej dla leasingobiorcy umowy. Z ofertą firmy można zapoznać się na cls.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here