Ranking kredytów hipotecznych

Kredyt hipoteczny jest jedynym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zakupić dom lub mieszkanie nie dysponując odpowiednią gotówką. Ze swojej natury jest to zobowiązanie finansowe o długoterminowym charakterze. Banki prowadzą ze swojej strony bardzo restrykcyjną politykę przyznawania kredytów. Przy wyborze odpowiedniej oferty kredytowej warto dokonać wnikliwej analizy, albowiem oferty mogą między sobą znacznie się różnić. Przy tak wysokim zobowiązaniu finansowym każdy grosz ma znaczenie. Banki mogą pobierać znaczne koszty, albowiem oprócz odsetek wynikających z oprocentowania, mogą pobierać również wiele różnych innych opłat. Aby wybrać odpowiednią ofertę kredytową warto korzystać z różnorodnych porównywarek kredytowych, a także rankingów kredytów hipotecznych. Dzięki temu będziemy mogli dokonać odpowiedniego wyboru. Gdzie znajdziemy ranking kredytów hipotecznych? Jak wybrać najlepszą dla nas ofertę na zapytanie?

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznychRanking kredytów hipotecznych jest bardzo pomocnym narzędziem, które znacznie ułatwi nam wybór konkretnej oferty kredytowej. Przede wszystkim ranking systematyzuje nam oferty bankowe według ich atrakcyjności. Stąd też najpopularniejszym wskaźnikiem, jaki brany jest pod uwagę podczas tworzenia rankingów, są oczywiście koszty kredytu. W rankingu oferty bankowe będziemy mieli ułożone od najlepszych, czyli najtańszych, do najdroższych. W jaki sposób oceniane są kredyty pod względem kosztów? Przede wszystkim najważniejszym wskaźnikiem branym tutaj pod uwagę jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im mniejszy RRSO, tym niższe koszty obsługi kredytu. Porównując oferty kredytowe różnych banków poprzez bazowanie na RSSO, pozwala nam szybko wyeliminować te oferty, które są zdecydowanie najdroższe i mało atrakcyjne. Wówczas możemy przejść do dalszej selekcji kilku najlepszych ofert, które możemy już porównać na podstawie innych wskaźników, takich jak choćby maksymalna długość spłaty kredytu, czy też może wysokość raty, a także wysokość koniecznego wkładu własnego.

Dlaczego RRSO jest tak pomocny? W skład tego wskaźnika wchodzą wszelkie koszty, jakie wiążą się z kredytem. Będzie to nie tylko oprocentowanie i odsetki kredytu, ale również opłata przygotowawcza, marża banku, opłata za rozpatrzenie wniosku, a także opłata za przyznanie kredytu. Czyli wszystkie możliwe koszty, jakie wiążą się z obsługą danego kredytu.

W jaki sposób uzyskać kredyt hipoteczny?

W jaki sposób można uzyskać kredyt hipoteczny? Musisz wiedzieć, że kredyty hipoteczne są produktem, który banki przyznają dopiero po bardzo głębokiej analizie zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów. Trzeba przyznać, że ta polityka banków jest dość restrykcyjna. Aby móc uzyskać kredyt hipoteczny musimy wykazać się sporymi zarobkami, a także zatrudnieniem na umowę o pracę na czas nieokreślony. Pracując na tak zwanych śmieciówkach w zasadzie nie mamy już szans na uzyskanie kredytu hipotecznego. Przede wszystkim musimy przedłożyć w banku dokumenty świadczące o naszym zatrudnieniu i wysokości zarobków. Bardzo ważne będą dokumenty związane z nieruchomością którą chcemy zakupić. Jeśli ostatnimi czasy mieliśmy problem ze spłatą naszych zobowiązań, czy też rachunków, to informacje takie mogły trafić do bazy BIK. Bank z pewnością tam zajrzy. Jeśli okaże się że jesteśmy nierzetelnymi kredytobiorcami, to w zasadzie nie mamy szans na uzyskanie kredytu hipotecznego.

Jak spłacać kredyt?

Oczywiście otrzymanie kredytu hipotecznego w banku to dopiero połowa sukcesu. Od teraz przez okres 20, 30, lub też 40 lat musimy regularnie spłacać raty kredytowe. Jak sobie poradzić z takim obciążeniem dla domowego budżetu? Oczywiście musimy pamiętać, że spłacanie kredytu jest naszym podstawowym z zobowiązaniem finansowym. Nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek opóźnienia, a co gorsze brak spłaty raty kredytowej. Najlepiej jeśli ratę kredytu zapłacimy od razu po otrzymaniu przelewu za wynagrodzenie.

Ranking kredytów hipotecznychOczywiście może zdarzyć się tak, że będziemy mieli jakieś problemy finansowe i nie będziemy w stanie regularnie spłacać kredytu. Jak poradzić sobie takie sytuacji? Przede wszystkim nie możemy kwestii bagatelizować. Albowiem niezapłacone raty kredytu zaczną się kumulować, nie możemy też zapomnieć o odsetkach. Warto wówczas podjąć negocjacje z bankiem. Bank może pójść na na rękę i zaproponować wakacje kredytowe. Wówczas przez okres jednego lub też trzech miesięcy nie będziemy musieli spłacać rat kredytu.

Bardzo złym rozwiązaniem jest choćby zaciąganie kolejnych kredytów, w celu spłaty raty kredytu hipotecznego. Wówczas możemy bowiem doprowadzić do zwanej pętli kredytowej. Możemy się wówczas znaleźć w bardzo ciekawej sytuacji. Z takiego zadłużenia bardzo trudno wyjść. Dlatego wydaje się że negocjacje z bankiem są najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here