jak znaleźć pracę w irlandii

Irlandia jest jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranym przez Polaków w celach wyjazdów zarobkowych. Może się pochwalić bardzo dobrze rozwiniętą gospodarką. Bezrobocie na zielonej wyspie oscyluje wokół poziomu 7%. Najniższe zarobki kształtują się na poziomie około 9 euro za godzinę. Jednak jeśli znasz angielski i masz konkretne kwalifikacje możesz liczyć na wyższe zarobki. Tutejsze firmy cierpią na brak rąk do pracy. To wiec idealna sytuacja dla osób, które chciałyby wyjechać do pracy za granicę. Jak znaleźć pracę w Irlandii? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak znaleźć pracę w Irlandii?

W pierwszej kolejności możemy to zrobić poprzez FAS – irlandzki urząd do spraw szkoleń i zatrudnienia. Wszytscy mieszkańcy Unii Eropejskiej mają swobodny dostęp do tej instytucji. Zaostawiamt tutaj swoje CV i czekamy na propozycje.

Innym sposobem na znalezienie zatrudnia pracy w Irlandii jest skorzystanie z miejscowych agencji pośrednictwa pracy. Samo zarejestrowanie z bazie takiego pośrednika nie jest objęte opłatą. Odpłatnośc reszty usług to już kwestia oferty i negocjacji z klientem.

Możesz również poszukiwać pracy w lokalnej prasie. Niemal każda zawiera dział, w którym znajdziesz mnóstwo ogłoszeń. Polecamy zajrzeć do The Irish Times. Oczywiście możesz również zajrzeć na portale internetowe z ogłoszeniami. Jest ich sporo i zawierają mnóstwo interesujących ogłoszeń.

Powyższe propozycje skierowane są do osób już choć trochę obytych w kwestii poszukiwania pracy za granicą. I oczywiście znających języki obce. Angielski to jest absolutna podstawa. Jeśli jednak znasz język irlandzki, co jest rzadkością wśród polskie emigracji zarobkowej, znacznie zyskasz w oczach potencjalnego zagranicznego pracodawcy.

Biura pracy w Irlandii

Jeśli jednak z językami obcymi jesteś na bakier i wiesz, że nie poradzisz sobie z wszelkimi formalnościami o poszukiwaniu zatrudnienia nie mówiąc, wówczas możesz skorzystać z pomocy polskich biur pośrednictwa pracy. Niektóre z nich specjalizują się w rynku pracy w Irlandii. Ich pracownicy doskonale znają meandry tutejszego prawa pracy. Orientują się w możliwych formach zatrudnienia. Wiedzą też, jakie są wymagania formalne i jak należy je spełnić.

Na co możesz liczyć ze strony biura pracy? Przede wszystkim pośrednik znajdzie ci pracę. I to zgodną z twoimi predyspozycjami zawodowymi, które wcześniej określisz. Możesz liczyć na fachową pomoc podczas kompletowania potrzebnych dokumentów oraz ich tłumaczenia.

Biuro pośrednictwa pracy może również zapewnić ci potrzebne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kursy językowe. Niektóre biura oferują również transport do Holandii oraz zapewniają powrót. Oczywiście będąc już na miejscu i pracując w każdej chwili możesz liczyć na pomoc pracowników biura w celu wyjaśnienia ewentualnych niejasności i problemów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here