Kredyt na mieszkanie i remont

Chciałbyś zakupić mieszkanie do remontu? Nie dysponujesz jednak odpowiednią gotówką na realizację tego celu? Oczywiście w tym wypadku nie stoisz na straconej pozycji. Zawsze bowiem możesz skorzystać z którejś z ofert proponowanych przez banki. Wiele banków umożliwia zaciągnięcie kredytu nie tylko na zakup mieszkania, ale również na dokonanie jego podstawowego remontu. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki temu możesz zakupić mieszkanie nawet w bardzo złym stanie technicznym, ale od razu będziesz dysponował odpowiednimi środkami, które umożliwią ci wykonanie prac remontowych.

Kredyt na mieszkanie i remont

Kredyt na mieszkanie i remontJak znaleźć odpowiednią ofertę bankową? Jaki kredyt będzie do nas najlepszy? W gąszczu wielu ofert proponowanych przez banki, bardzo trudno znaleźć tę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Tym czym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego kredytu na remont mieszkania i jego remont są koszty. Aby poznać całkowite koszty naszego kredytu nie możemy bazować tylko na oprocentowaniu. Oprocentowanie bowiem jest tylko jedną częścią składową wchodzącą w skład całościowych kosztów jakie będziemy musieli ponieść podczas obsługi kredytu. Aby poznać całkowite koszty kredytu musimy przeanalizować parametr RRSO. Jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wskaźnik ten mówi nam, jakie koszty będziemy musieli ponieść w związku z zaciągnięciem kredytu. Oczywiście mówimy tutaj o kosztach całkowitych. Tak więc RRSO zawiera w sobie odsetki, które będziemy musieli zapłacić przez cały okres obsługi kredytu, a także marżę , opłatę przygotowawczą, a także opłatę za rozpatrzenie wniosku.  Te ostatnie opłaty pobierane są jeszcze przed uruchomieniem kredytu i również wliczane są do całkowitej kwoty kredytu. Tak więc nie musimy iść pokrywać gotówkowo.

Pamiętać należy również o celu na jaki przeznaczymy pieniądze które uzyskamy z kredytu mieszkaniowego. Banki podchodzą do tego tematu dość restrykcyjnie. Tak więc jeśli bierzemy kredyt na zakup mieszkania i jego remont, to środki uzyskane z tytułu kredytu muszą być przeznaczone tylko i wyłącznie na ten właśnie cel. Warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku takiego kredytu bank staje się współwłaścicielem naszej nieruchomości. Taki stan rzeczy jest w zasadzie niezmienny, aż do czasu kiedy całkowicie spłacimy kredyt. Musimy również wiedzieć że wysokość kredytu będzie większa od wartości początkowej mieszkania. Wynika to właśnie z sytuacji, że nasze mieszkanie jest dopiero przeznaczone do remontu. Dopiero po przeprowadzeniu prac remontowych zyska wartość odpowiednią do kwoty kredytu.

Jak wykorzystać środki uzyskane z kredytu?

Tym miejscu zastanówmy się, w jaki sposób wykorzystać środki uzyskane z tego rodzaju kredytu. Oczywiście w pierwszej kolejności część kwoty przeznaczone na zakup z samej nieruchomości. W przybliżeniu będzie to około 70% całej kwoty przyznanej nam przez bank. Kiedy już dokonamy wszelkich formalności związanych z zakupem mieszkania, pozostałą kwotę przeznaczone na wykonanie podstawowego remontu. Oczywiście zakres tego remontu w zasadzie jest dowolny. Jedynym kryterium jest oczywiście zmieszczenie się w budżecie. Od wysokości budżetu będzie zależało czy wykonamy pracę tylko i wyłącznie podstawowe, czy starczy nam również w środków na wykonanie prac wykończeniowych. Oczywiście wszystkie wydatki muszą wiązać się tylko i wyłącznie z remontem danej nieruchomości. Możliwe że bank będzie od nas żądał przedstawienia faktur, czy też harmonogramu prac remontowych, dlatego do tego tematu powinniśmy podejść niezwykłe skrupulatnie.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Kredyt na mieszkanie i remontW jaki sposób wybrać najlepszą ofertę bankową? Jaki kredyt będzie do nas najlepszy? W tym wypadku warto zajrzeć na strony internetowe, które zamieszczają wiele ofert różnych banków. Tak zwane porównywarki kredytowe. Znajdziesz tutaj różne oferty, oraz ich podstawowe parametry. Na podstawie tych informacji będziesz mógł dokonać ich analizy. Na tym etapie będziesz mógł odrzucić najdroższy oferty, a pozostać tylko przy tych, które wydają się dla ciebie najbardziej korzystne. Musisz wiedzieć, że przy tak dużych kredytach warto negocjować zapisy w umowie z bankiem, dlatego na sam koniec selekcji ofert warto zostawić sobie dwie trzy najlepsze oferty i umówić się na rozmowy z konsultantami Decyzję o zaciągnięciu kredytu nie wolno podejmować zbyt pochopnie.  Jest to bowiem zobowiązanie finansowe o charakterze długofalowym.

Przede wszystkim zobowiązanie to wiąże się ze sporymi wydatkami podczas obsługi takiego kredytu. Dlatego też jeśli poświęcimy sporo czasu i uwagi na wybranie odpowiedniej dla nas oferty, może to zaprocentować w przyszłości. Dobrą opcją jest również skorzystanie z usług profesjonalnego doradcy finansowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here