Najtańszy kredyt mieszkaniowy

Chciałbyś zakupić mieszkanie, ale nie dysponujesz odpowiednią gotówką? Warto abyś zastanowił się nad wyborem odpowiedniej oferty kredytowej. Kredyt mieszkaniowy jest całkiem popularnym produktem finansowym, z którego korzystają osoby tonące zamieszkać w mieszkaniu, które niejako będą mieli na własność. Oczywiście wynajmowanie mieszkanie jest rozwiązaniem całkiem prostym i pozwala zachować pewną elastyczność, jednak w dłuższej perspektywie niemal ma każdy z nas chciałby mieszkać na tzw. „swoim”. Wówczas to zastanawiamy się, czy nie lepiej płacić ratę kredytu do banku i powoli spłacać mieszkanie, które finalnie Będzie 100% naszą własnością? Czy dalej wynajmować mieszkanie i de facto nie mieć w zasadzie z tego nic, poza oczywiście możliwością mieszkania w ustalonym okresie. Jeśli już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, zastanówmy się, jak znaleźć najlepszą ofertę na rynku? Jaki kredyt mieszkaniowy będzie najtańszy?

Najtańszy kredyt mieszkaniowy

Najtańszy kredyt mieszkaniowyA więc Jaki kredyt mieszkaniowy będzie najtańszy? Oczywiście aby móc dokonać odpowiedniego wyboru powinniśmy wiedzieć jakimi parametrami charakteryzuje się kredyty mieszkaniowe. Pozwoli nam to oszacować koszty takiego kredytu. Podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest RRSO. To nic innego jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to bardzo pomocny wskaźnik, który bardzo szybko pozwala nam ocenić całość kosztów związanych z danym kredytem mieszkaniowym. Dlatego też możemy szybko porównać wiele ofert różnych banków. Co wchodzi w skład RRSO? Do RRSO wchodzi nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również wszelkie inne opłaty, jakie musimy ponieść, podczas jego zaciągani. Mamy tutaj na myśli opłaty manipulacyjne, opłaty przygotowawcze, opłaty za przydzielenie kredytu i inne.

Tak więc najtańszy kredyt mieszkaniowy to będzie kredyt, który posiada najniższy wskaźnik RRSO, a nie ten który może pochwalić się najniższym oprocentowaniem. Warto mieć więc to na uwadze, kiedy będziemy szukać odpowiedniego dla siebie kredytu.

Jakie raty? Stałe czy malejące?

W trakcie ustalenia warunków umowy z bankiem będziemy mieli możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie formy raty miesięcznej. Do wyboru będziemy mieli raty malejące lub stałe. Na którą formę się zdecydować. Zdecydowanie najbardziej korzystną formą są raty malejące. Jednak są one przez kredytobiorców dość rzadko stosowane. Wiąże się to z tym, że przy ratach malejących w początkowym okresie spłaty wysokość takiej raty jest bardzo wysoka. Stąd też kredytobiorcy częściej wybierają raty równe, które jednak finalnie sprawiają, że koszty kredytu są większe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here