Czym jest kredyt hipoteczny? To bardzo specyficzny produkt finansowy pozwalający na zakup mieszkania lub domu, gdzie ów przedmiot zakupu jest jednocześnie zastawem. W polskich warunkach gospodarczych i zarobkach jakie panują w naszym kraju, zakup domu za gotówkę jest w zasadzie przywilejem, do którego dostęp mają nieliczni. Dlatego też tak popularne są właśnie kredyty hipoteczne. Z drugiej strony jest to też kredyt, którego uzyskanie nie jest wcale proste. Banki stosują w tym wypadku dość restrykcyjną politykę. Czasami jednak możemy się spotkać z sytuacją kiedy na rynku dostępne są różnorodne promocje związane z kredytami hipotecznymi. Jak więc skorzystać z takiej okazji? Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny promocyjnych warunkach?

Jakie koszty są związane z kredytem hipotecznym?

Kredyt hipoteczny - promocjaW pierwszej kolejności zastanówmy się jakie koszty są związane z kredytem hipotecznym. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się oprocentowanie kredytu. W zależności od jego wysokości rosną lub maleją ogólne koszty jakie musimy ponieść. Jednak oczywiście to nie wszystko. Na koszt kredytu składają się również różnego rodzaju opłaty takie jak opłata przygotowawcza, opłata za przyznanie kredytu i marża banku. Naturalnie w przypadku kredytów hipotecznych mamy również do czynienia z koniecznością wniesienia wkładu własnego, który zazwyczaj wynosi ona około 20 – 30% całości kredytu. Jeśli chcemy poznać całkowity koszt kredytu, to wystarczy, że spojrzymy na parametry RRSO czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania i wówczas możemy z dużą dokładnością określić ile dokładnie będzie kosztował nas dany kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny – promocja

Jak więc wygląda kredyt hipoteczny na promocyjnych warunkach? Banki mogą stosować kilka różnorodnych sposobów na obniżenie kosztów kredytu. Mogą zmniejszyć oprocentowanie kredytu, zrezygnować z opłaty przygotowawczej, mogą też znacznie obniżyć swoją marżę. Czasami zdarza się, że banki rezygnują z konieczności pobrania wkładu własnego od kredytobiorców. Jednak od czasów kryzysu finansowego, który rozpoczął się w 2008 roku, takich praktyk już raczej się nie stosuje. Korzystając z warunków promocyjnych, możemy liczyć również na możliwość zawieszenia spłaty kilkumiesięcznych rat, czyli tak zwane wakacje kredytowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here