Pożyczki ratalne i inflacja

Oprocentowanie pożyczek ratalnych jest dziś ściśle powiązane z inflacją, a inflacja jest skutkiem ubocznym blokowania gospodarki. Tę zaś się blokuje ze względu na pandemię, czyli ze względu ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) na to, że od marca roku 2020 mamy kolejne mutacje tego konkretnego wirusa i blokowanie gospodarki, po to by kolejne mutacje nie rozprzestrzeniały się zbyt szybko. Rzecz jasna na światowe giełdy niepokojący wpływ ma nawet plotka związana z nową mutacją. Takowa może wywołać reakcję rynków światowych trwającą od kilku dni do może trochę ponad tygodnia i jeśli takowa się potwierdzi, to spadek pewnych akcji, podwyższenie kursów pewnych walut i wzrost oprocentowania pożyczek ratalnych mogą stać się faktem. Wiele znaczy też i to, że będzie to już raczej ten wzrost na dłuższy czas i raczej zaszkodzi wielu z nas. Tak to wygląda jeśli chodzi o tę konkretną pandemię powiązaną z inflacją. Jakaś część z nas jest przekonaną co do tego, że ta pandemia wygaśnie do jesieni roku 2022, ale te konkretne przewidywania dotyczyły także początku roku 2021 i właśnie dlatego te prognozy oczytani ludzie wkładają między bajki szykując się w sensie finansowym na podwyższenie oprocentowania pożyczek i kredytów.

Dobra postawa

W epoce rosnącej inflacji raczej nie należy się spodziewać tego, że Polska tarcza antyinflacyjna przystopuje inflację i co równie istotne oprocentowanie pożyczek ratalnych i kredytów zacznie maleć. Ludzie oczytani raczej liczą na to, że ta tarcza na jakieś ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) kilka miesięcy przesunie w czasie nadejście jeszcze gorszych czasów, bo to zaledwie obniżenie pewnej części podatków na okres blisko sześciu miesięcy. Jednym słowem tym działaniom nadal daleko do takiego zauważalnego gospodarczego cudu. Kluczowe znaczenie ma też i to, że te działania mają na celu głównie pomoc rodzinom wielodzietnym żyjącym za niewielkie pieniądze w małych mieszkankach. Tacy ludzie praktycznie nie mają na karku tego spłacania wysokich pożyczek ratalnych, bo stoją w tych kolejkach po zapomogi socjalne.

Kolejne wzmianki o dobrej postawie

Teraz ta dobra postawa wobec rosnącego oprocentowania pożyczek ratalnych polega na nie braniu takowych, a jeśli już jakiś drobny przedsiębiorca spłaca podobną, to raczej zawiesi działalność gospodarczą na jakiś czas i wyjedzie na kontrakt, bo za granicą zarabia w lepszej walucie i dlatego też ma szansę na szybsze spłacenie pożyczki. W tym kombinowaniu tkwi spryt, bo wielu z nas chce zakończyć sprawy powiązane z ratami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here