Kredyty hipoteczne to produkty finansowe, które większości z nas umożliwiają zakup nieruchomości. Tylko niewielki odsetek Polaków może sobie pozwolić na zakup domu lub mieszkania za gotówkę. Dlatego też tak popularne są oferty banków w kwestii kredytów hipotecznych. Oczywiście polityka banków odnośnie przyznawania takich kredytów jest dosyć restrykcyjna, ale dla wielu Polaków jest to w zasadzie jedyna droga do uzyskania własnych czterech kątów.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznegoZastanówmy się, czym właściwie jest kredyt hipoteczny ? W dużym uproszczeniu jest to kredyt, z którego środki mogą być przekazane na jeden konkretny cel. Tym celem może być zakup nieruchomości lub jej budowa. Podpisując nami umowę o udzielenie nam kredytu bank uzyskuje możliwość dokonania wpisu do księgi wieczystej. W tym sensie staje się niejako współwłaścicielem danej nieruchomości i w zasadzie pozostaje nim aż do końca okresu spłaty kredyt. Można więc stwierdzić, że w zasadzie nie jesteśmy pełnymi właścicielami domu czy też mieszkania, które nabyliśmy przy pomocy kredytu hipotecznego. Oczywiście takie mieszkanie, czy też dom możemy wynajmować, jednak w przypadku sprzedaży musimy o tym przede wszystkim poinformować bank oraz dokonać pewnych formalności, które wynikają z umowy.

Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego

W tym miejscu Zastanówmy się jakie jest średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego. Oprocentowanie to podlega stałym zmianom w zależności przede wszystkim od wysokości stóp procentowych, jak i też oczywiście od polityki banku. Na wysokość oprocentowania wpływa również wysokość wkładu własnego, jaki jesteśmy w stanie wnieść, a także okres kredytowania. Naturalnie długi okres kredytowania podnosi nam koszty kredytu i zmniejsza wysokość raty miesięcznej. Natomiast krótki okres spłaty kredytu ratę podnosi, a koszty obniża. Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego na budowę lub kupno domu o wartości około 500 000 zł przy wkładzie własnym na poziomie 20% kształtuje się średnio na poziomie od 3 do 4 skali roku. Oczywiście każdy bank stosuje różną politykę w kwestii oprocentowania swoich kredytów, a także wysokości innych kosztów dodatkowych, także jeżeli chcemy dowiedzieć się o szczegółowe dane kwestii wysokość oprocentowania musimy zwrócić się o informację do konkretnego banku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here