Tablet czy mały laptop

Mobilność. To najważniejsza cecha decydująca o tym, czy sprzęt elektroniczny jest wart uwagi. Potrzebujemy czegoś, co będzie działało zawsze: w czasie dojazdów do pracy, w wakacje, podczas leniwego dnia, na zakupach. Musimy mieć dostęp do dokumentów, danych, banku, maila. Co sprawdzi się do tego lepiej? Mały netbook czy tablet?

Zwróć uwagę na mobilność

Laptopy szybko zdobyły popularność – zaraz po tym, jak zaczęły się upowszechniać. Było to innowacyjne rozwiązanie – komputer, który można zabrać ze sobą wszędzie! Prędko okazało się, że potrzebują go nie tylko biznesmeni, lecz także zwykli ludzie. Praca, studia, nauka – laptopy były naprawdę przydatne. Z biegiem czasu okazało się jednak, że w wielu sytuacjach mogą zastąpić je tablety.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są o wiele mniejsze. To ich lekkość i niewielkie wymiary sprawiają, że świetnie sprawdzają się w podróży. Laptop, nawet mały netbook, potrafi swoje ważyć, podczas gdy tablet Samsung Galaxy Tab S3 SM-T825NZSAXEO waży niewiele więcej niż 400 g. Można zabrać go ze sobą wszędzie – nie zajmuje wiele miejsca, nie wymaga zabrania osobnej torby, po prostu jest jak stały gadżet w torebce lub plecaku. To sprawia, że jest o wiele bardziej mobilny. Można zabrać go ze sobą nawet do poczekalni lekarza, by umilić sobie krótki czas oczekiwania.

Tablet idealny do rozrywki

Oczywiście są sytuacje, w których laptop sprawdzi się lepiej. Wiele osób uważa, że dobry komputer do gier jest lepszym rozwiązaniem. I faktycznie, jeśli uwielbiasz długie granie, może tak być, ale jeśli lubisz odpalić sobie jakąś gierkę tylko od czasu do czasu, tablet będzie świetnym rozwiązaniem.

Warto zwrócić uwagę na to, że SM-T825NZSAXEO nie ustępuje w niczym większości laptopów. Jest to sprzęt idealnie stworzony do zapewniania rozrywki. Tablety do gier mają bardzo wysokiej jakości wyświetlacze i ekrany, które odwzorowują każdy detal i pokazują nasycenie kolorów. To sprawia, że można łatwo zanurzyć się w świat gier lub filmów. Tablet Samsung Galaxy TAB S3 SM-T825NZSAXEO dodatkowo dba o wrażenia słuchowe – krystalicznie czysty dźwięk z czterech różnych głośników sprawia, że każda gra jest po prostu przygodą, a w każdy film można się zanurzyć.

Jaki sprzęt do pracy?

Rozrywka jak najbardziej, ale pewnie myślisz, że do pracy jednak potrzebny jest laptop? Cóż, niekiedy faktycznie. Dla osób, które opracowują ogromne bazy danych, projektantów, architektów i studentów kierunków technicznych, a także dla programistów laptop będzie wygodniejszy. Przede wszystkim dlatego, że wiele programów branżowych nie ma swoich odpowiedników mobilnych.

Jednak tablet także może być przydatny! Zazwyczaj oprogramowanie pozwala na edytowanie plików tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych, nawet na przygotowanie prezentacji. Co więcej, możesz się tym zajmować w każdej chwili – z pociągu, z samolotu, w czasie czekania na spotkanie służbowe. W razie problemów zawsze możesz zerknąć na tablet i naprawić coś zdalnie. Przy drobnych zadaniach tablet w torebce czy plecaku jest po prostu niezawodny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here