Wynajem czy leasing auta dostawczego do firmy

Prowadząc działalność gospodarczą należy podejmować wiele decyzji z rozwagą. Dlatego, że wiele z nich jest związane z poniesieniem przez przedsiębiorcę określonych kosztów. Tak samo jest z postanowieniem, która z dwóch opcji jest bardziej opłacalna – wynajem czy leasing auta dostawczego do firmy.

Czym jest leasing auta dostawczego?

Leasing to sposób, który jest znany przez większość osób, nawet tych, które nie prowadzą własnego biznesu. Ma on wiele zalet, z resztą jak inne formy finansowania. Trzeba po prostu dobrać odpowiednią metodę do firmy.

Leasing umożliwia nabycie pojazdu zaopatrzonego w najnowsze technologie. Firma może korzystać z potęgi nowego pojazdu w swojej flocie w zamian za określoną ratę miesięczną a na koniec umowy dopłacając stosowną kwotę posiąść auto na własność.

Procedura podpisania umowy przebiega szybko, a jej warunki są elastyczne i dopasowane do określonego przedsiębiorstwa. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które muszą wykazać koszty w swoim biznesie. Świetnie nadaje się do małych i średnich, jak i dużych firm.

Jednak leasing to nie jedyny sposób na finansowanie samochodów dostawczych. Dosyć nowym rozwiązaniem jest najem długoterminowy.

Na czym polega najem długoterminowy auta dostawczego?

W tym rozwiązaniu sytuacja wygląda nieco inaczej, jednak podobnie jak leasing ma on wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Na pewno jedną z ważniejszych jest to, że dzięki najmu nie blokuje się zdolności kredytowej firmy i jej kapitału własnego.

Najem długoterminowy polega po prostu na podnajmie auta dostawczego od innej firmy, która ma taką możliwość w swojej ofercie.

Następnym niepodważalnym plusem jest to, że wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem auta są ponoszone już w racie. Chodzi tutaj o środki przeznaczone na ubezpieczenie, podatek oraz koszty rejestracji. Oprócz tego przez cały okres podnajmu pojazd posiada gwarancje i kontrakt serwisowy.

Najem długoterminowy ułatwia też długofalowe planowanie budżetu przedsiębiorstwa, ponieważ jego koszty są niezmienne przez cały okres trwania umowy. Klient nie musi się też przejmować formalnościami w przypadku zajścia drogowego, bo w umowie zawarta jest kompleksowa likwidacja szkód komunikacyjnych.

To wszystko sprawia, że najem długoterminowy samochodów dostawczych w MAN FS staje się dla przedsiębiorstw bardzo korzystny. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować własnego kapitału w nowe auto. Ponadto korzysta z niego wiele firm transportowych, którym zależy na tym aby posiadać pełny, kompleksowy pakiet zapewniający im i ich pracownikom pomoc w przypadku kolizji drogowych w Polsce jak i za granicą.

Co jest lepsze wynajem czy leasing auta dostawczego?

Niewątpliwie wybór odpowiedniego finansowania samochodów dostawczych w MAN FS jest bardzo atrakcyjne dla każdego przedsiębiorstwa, które potrzebuje w swojej flocie samochodowej dobrego auta. Należy dokładnie zbadać, które rozwiązanie jest lepsze dla danej firmy. Pod linkiem https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/nowe.html można znaleźć jeszcze więcej informacji na ten temat. Ważne aby skonsultować się z ekspertem przed podjęciem ostatecznej decyzji. W ten sposób uniknie się niepotrzebnych komplikacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here