Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny

Aby uzyskać kredyt hipoteczny od banku w celu zakupu pół domu czy też mieszkania musimy wykazać się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie. Oczywiście nie jest to sprawa prosta. Aby bank pozytywnie ocenił naszą zdolność kredytową, musimy dysponować odpowiednimi zarobkami, a także stałą umową o pracę, ale również oczywiście dobrą historią kredytową w BIK . Naturalnie każdy bank stosuje swoją politykę przyznawania kredytów, niemniej jednak warto zauważyć, że od dłuższego czasu wspólnym mianownikiem dla niemal wszystkich banków jest wysoki poziom restrykcyjności w tej kwestii. Banki bardzo wnikliwie analizują zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców, tak aby przydzielić kredyt tylko tym osobom, które będą w stanie regularnie spłacać zobowiązanie finansowe.

Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny

Zdolność kredytowa a kredyt hipotecznyJak wygląda ocena banku zdolności kredytowej potencjalnych klientów w przypadku kredytów hipotecznych? Oczywiście jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny w pierwszej kolejności powinniśmy dysponować odpowiednimi zarobkami. Trudno jest na przykład uzyskać kredyt hipoteczny w pojedynkę. Dużo łatwiej taki cel zrealizować kiedy bierzemy kredyt razem ze współmałżonkiem. Wówczas nasze zarobki są sumowane, co w oczach banku jest dla nas zdecydowanie bardziej korzystne. Nie mniej ważny jest również charakter pracy jaką wykonujemy, a właściwie forma zatrudnienia. Jeśli pracujemy na umowę zlecenie, to uzyskanie przez na kredytu hipotecznego jest w zasadzie nierealne. Natomiast uprzywilejowane są osoby, które pracują na umowę o pracę na czas nieokreślony. Również osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą starać się o udzielenie kredytu hipotecznego, jednak muszą wykazać się przychodami na określonym poziomie.

Historia kredytowa w BIK

Bardzo ważna jest również nasza historia w BIK. Jeśli do tej pory wszystkie swoje kredyty spłacaliśmy bez opóźnień, to widniejemy tam jako bardzo rzetelny kredytobiorca. Ważna jest również ilość kredytów jaką aktualnie mamy do spłacenia. Jeśli jesteśmy zadłużeni na wiele różnych kredytów i pożyczek to bank może naszą zdolność kredytową ocenić jako negatywną

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here