Kredyt hipoteczny dla singla

Kredyt hipoteczny jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań finansowych, które pozwalają nam na uzyskanie środków na zakup mieszkania lub domu. Oczywiście na taki krok decydują się przeważnie pary, czy też małżeństwa, albowiem uzyskanie takiego kredytu dysponując zsumowanymi zarobkami, jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku, kiedy o taki kredyt stara się pojedyncza osoba. Niemniej jednak banki również przychylnie ustosunkowując się do singli, którzy chcą być potencjalnymi kredytobiorcami. Dlatego też osoba samotna która chciałaby kupić dom lub mieszkanie wcale nie stoi na straconej pozycji. Jak uzyskać kredyt hipoteczny dla singla?

Kredyt hipoteczny dla singla

Kredyt hipoteczny dla singlaW jaki sposób singiel może starać się o kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania? Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy złożyć w banku wniosek o przyznanie kredytu. W tym celu musimy przestawić również dokumenty, które będą wskazywały na wysokość naszych zarobków, a także w formę zatrudnienia, która jest naszym podstawowym źródłem dochodów. Zaświadczenia o zatrudnieniu uzyskamy w dziale kadr w naszym zakładzie pracy . Oczywiście powinniśmy już również mieć upatrzony dom czy też mieszkanie, które chcę zakupić. Aby uzyskać kredyt hipoteczny musimy również dysponować pozytywną historią kredytową w BIK. Bank zajrzy do tej bazy i wnikliwie przeanalizuję nasze możliwości finansowe.

W przypadku kiedy nie dysponujemy odpowiednimi zarobkami, czy też pracujemy na tak zwaną umowę śmieciową, możemy mieć spory problemy z uzyskaniem kredytu od banku. Dlatego też warto poszukać sobie żyranta. Może to być osoba z naszej rodziny, na przykład rodzice, którzy wesprą nas w zaciągnięciu zobowiązania finansowego. Kiedy dysponujemy takim żyrantem, nasza zdolność kredytowa znacznie wzrasta. Wówczas stajemy się znacznie bardziej atrakcyjnymi klientami dla banku.

Korzystanie z usług doradcy finansowego

Jeśli chcemy wybrać dla siebie odpowiednią ofertę bankową, a nie mamy zbyt dużego pojęcia na temat finansów i prawideł rządzących kredytami, to powinniśmy poszukać wsparcia wśród specjalistów. Dlatego warto w tym wypadku skorzystać z usług profesjonalnego doradcy finansowego, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że wybrana oferta bankowa będzie dla nas jak najbardziej korzystna. Oczywiście takie usługi trochę kosztują, jednak biorąc pod uwagę wysokość kwoty jaka wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, to wydaje się że wydatek na doradcę finansowego nie jest wcale tak duży, a przecież musimy również wiedzieć, że dobrze wybrana oferta pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy gdybyśmy niż gdybyśmy mieli się zabrać za selekcję ofert samodzielnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here