Kredyt hipoteczny dla małżeństwa z dziećmi

Kredyt hipoteczny jest jednym z tych kredytów, które trudno jest uzyskać. Kredyt hipoteczny wiążę się z dość dużymi kwotami, dlatego też banki prowadzą restrykcyjną politykę przyznawania takich kredytów. Przede wszystkim musimy wykazać się wysokimi zarobkami, stabilną umowę o pracę, czy też czystą historią kredytową. Dlatego też rodziny z dziećmi mają nieco utrudnione zadanie, kiedy starają się o kredyt hipoteczny. Wiąże się to przede wszystkim z tym że mając dzieci, mamy też spore miesięczne wydatki. Niemniej jednak jeśli rodzice zarabiają odpowiednio dużo, uzyskanie takiego kredytu jest jak najbardziej w ich zasięgu. Jak uzyskać kredyt hipoteczny dla małżeństwa z dziećmi?

Kredyt hipoteczny dla małżeństwa z dziećmi

Kredyt hipoteczny dla małżeństwa z dziećmiKredyt hipoteczny dla małżeństwa z dziećmi produkt finansowy, który wiąże się dla kredytobiorcy z określonymi kosztami. Zanim zaczniemy selekcjonować oferty bankowe, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić. które banki wymagają od kredytobiorców wniesienia wkładu własnego. Być może właśnie ten czynnik będzie determinował naszą decyzję. Niektóre banki proponują wkład własny na poziomie 20%, inne nawet na 40%. Jeśli nie dysponujesz gotówką na taki wydatek, to powinieneś szukać taki oferty bankowej, która takiego wkładu własnego nie przewiduje. Niemniej jednak znalezienie takiej oferty będzie trudne. Banki raczej w zdecydowanej większości wymagają od kredytobiorców jednak wniesienia wkładu własnego.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania – RRSO

W dalszej kolejności powinniśmy sprawdzić koszty kredytu. Powinniśmy poddać głębokiej analizie przede wszystkim wszelkiego rodzaju opłaty, jakie będzie chciał nałożyć na nas Bank. Mamy tu na myśli przede wszystkim opłatę przygotowawczą, opłatę za rozpatrzenie wniosku, opłatę za przyznanie kredytu, a także marżę banku. Oczywiście bank może także chcieć narzucić nam ubezpieczenie kredytu, jednak musimy wiedzieć, że nie jest to obowiązkowe. Składka na ubezpieczenie, która jest standardowo dokładana do miesięcznej raty kredytu, może być nawet znacznej wysokości. Jeśli chcemy szybko oszacować wysokość kosztów całościowych danego kredytu, to powinniśmy spojrzeć na parametr RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pokazuje nam, jakie są całkowite koszty kredytu. Zawierana w sobie odsetki i wszelkie wymienione opłaty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here