Kryzys mieszkaniowy na polskim rynku ciągnie się już kolejne dekady. Młode małżeństwa bez dzieci, czy też z dziećmi, mają zwykle bardzo trudny problem do zgryzienia. Ktoś kto nie dysponuję mieszkaniem po rodzicach, czy też dziadkach, to musi zdecydować się na zakup nieruchomości. Gotówką na taki wydatek dysponuje zaledwie niewiele osób. Dlatego też musimy się posiłkować kredytami. Kredyt hipoteczny dla młodego małżeństwa bez dziec jest stosunkowo prosty do otrzymania. Jako dwie osoby pracujące mamy dość wysoką zdolność kredytową. Nie mając dzieci, nie mamy też dużych wydatków. Dlatego będziemy bardzo pozytywnie oceniani przez bank. Jak jednak wybrać najlepszą ofertę kredytową, czyli taką, która będzie dla nas zdecydowanie najtańsza?

Kredyt hipoteczny dla młodego małżeństwa bez dzieci

Kredyt hipoteczny dla młodego małżeństwa bez dzieci możemy uzyskać wówczas, kiedy dysponujemy zarobkami na odpowiednim poziomie. Dlatego też każde z nas powinno złożyć dokumenty, które wprost stwierdzają wysokość naszych zarobków, a także formę zatrudnienia. Suma naszych zarobków będzie przez bank rozpatrywana wspólnie i dlatego też możemy uzyskać znaczną zdolność kredytową. Aby wybrać najbardziej korzystny dla nas kredyt hipoteczny powinniśmy przede wszystkim kierować się kosztami, jakie wiążą się zaciągniętym kredytem. Aby odpowiednio oszacować koszty kredytu powinniśmy wziąć w pierwszej kolejności pod uwagę parametr RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jej wysokość wyrażona jest w procentach, i dzięki temu wskaźnikowi możemy szybko ocenić koszty jakie wiążą się z zaciągniętym kredytem. W skład RRSO wchodzą bowiem wszelkie opłaty związane z kredytem, ale również odsetki, które są pokłosiem oprocentowania kredytu. Tak więc im mniejszy wskaźnik RRSO, tym niższe koszta wiążą się z zaciągnięciem kredytu.

Jakie oprocentowanie wybrać?

Podczas uzgadniania warunków umowy z bankiem, będziemy mieli do wyboru formę oprocentowania naszego kredytu. Bank może zaproponować oprocentowanie zmienne lub stałe. Na jaki wariant warto się zdecydować? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jakie oprocentowanie jest korzystne dla kredytobiorcy. Przede wszystkim warto wiedzieć, że oprocentowanie wynika wprost z wysokości stóp procentowych ustalonych przez Radę Polityki Pieniężnej. Jeśli w dniu zaciągania kredytu stopy procentowe, a co za tym idzie również oprocentowanie kredytu, są na dość niskim poziomie, to wydaje się że bardziej korzystną propozycją jest oprocentowanie stałe. Jeśli w tym momencie stopy procentowe są na niskim poziomie, to jest duża szansa że w przyszłości wzrosną. W przypadku wybrania przez nas oprocentowania stałego nasze oprocentowanie nie wzrośnie wraz ze wzrostem stóp procentowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here