Kryptowaluta- pieniądz przyszłości?

Przez ostatnie trzy do czterech lat coraz bardziej popularnym stają się kryptowaluty. W roku poprzednim ogromny skok cenowy głównej kryptowaluty, czyli Bitcoina spowodował ogromne zainteresowanie wirtualnym pieniądzem wśród amatorów giełdowych. Wiele osób zastanawia się nad zainwestowaniem w kryptowaluty. Z tego powodu pojawia się wiele pytań oraz niejasności wśród takich osób. Przede wszystkim jak kupić kryptowaluty? Podstawowym narzędziem jest oczywiście giełda kryptowalut. Do dyspozycji mamy ich multum, nawet polski rynek oferuje nam zakup wirtualnej waluty za złotówki. Giełdy zagraniczne oferują możliwość kupna kryptowalut praktycznie za każdą rozpoznawalną walutę świata, w tym euro, dolary amerykańskie czy funty.

Kryptowaluty jak zacząć?

Po zakupie wirtualnego pieniądza zaleca się, aby nie trzymać go na giełdzie. Powód? Zdarza się, że giełda kryptowalutowa może zbankrutować. W tym momencie nasze środki są mocno zagrożone i najprawdopodobniej możemy je stracić. Co zatem zrobić? Każda, ceniąca się kryptowaluta posiada swój indywidualny portfel, na który możemy przesłać nasze wirtualne pieniądze. Otrzymujemy dodatkowo nasz indywidualny identyfikator oraz hasło. W ten sposób nasze środki są bezpieczne. Po zakupie kryptowalut, drugim najczęstszym pytaniem jakie pojawia się na wszelkiego rodzaju forach internetowych jest jak rozliczyć kryptowaluty?

Do niedawna w Polsce nie było jasno określone, w jaki sposób potencjalny nabywca ma rozliczyć się z transakcji przeprowadzonych na giełdzie kryptowalutowej. Zdarzało się, że Urzędy Skarbowe inaczej interpretowały ogólne przepisy związane z wirtualnym pieniądzem. Obecnie jest to trochę bardziej jasne, jednak mimo tego warto przed ostateczną decyzją skonsultować się z radcą prawnym. Inną opcją jest udane się do Urzędu Skarbowego, w którym powinni udzielić nam niezbędnych informacji odnośnie rozliczania.

Kryptowaluty – jak zacząć? Najprościej na to pytanie odpowiadają osoby posiadające kanały na YouTube. Ogromne zainteresowanie kryptowalutami spowodowało rozkwit tego tematu na wszelkich mediach społecznościowych.

Więcej w tym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here