Różne metody płatności – która będzie najlepsza dla Ciebie?

Wszyscy raz na jakiś czas robimy zakupy w Sieci. Doceniają je szczególnie osoby zapracowane, które nie mają czasu na długie przechadzki między sklepowymi półkami. Co więcej nowoczesne zakupy stały się dużo szybsze i bezpieczniejsze. Sprzedawcy zadbali o każdy element zakupów online, także o formy płatności.

Płatności SMS

Ta forma płatności nie należy do najpopularniejszych, ale niektóre firmy z powodzeniem z niej korzystają. Sprawdza się ona szczególnie w przypadku zamawiania dostępu do niektórych internetowych serwisów prasowych. Jak to działa? Na początku musimy wysłać wiadomość SMS na specjalny numer. W odpowiedzi otrzymujemy kod dostępu. Wpisujemy go w odpowiednie miejsce na stronie i uzyskujemy dostęp do wybranej usługi. Minusem tej formy płatności mogą być dość wysokie prowizje. Jest ona wiec raczej zalecana przy dokonywaniu niewielkich płatności.

Szybkie przelewy

Bez wątpienia najczęściej wybieraną formą płatności są szybkie przelewy online. Ich wykorzystanie jak sama nazwa wskazuje, sprawia że pieniądze w krótkim czasie trafiają na konto sprzedawcy. Po zatwierdzeniu płatności, zostajemy przekierowani na stronę naszego banku. Tam wszystkie dane są już uzupełnione, naszym zadaniem jest jedynie zatwierdzenie przelewu. Znacznie minimalizuje to ryzyko popełnienia błędu podczas uzupełniania numeru konta, na który musimy przekazać pieniądze.

Pay–by–link

Płatności przez link są często wykorzystywane w sklepach internetowych. Po dokonaniu zakupów, na naszego maila przychodzi specjalne wygenerowany link, często oznaczony hasłem „Zapłać teraz”. Kiedy w niego klikniemy zostaniemy przekierowani na stronę banku. Musimy się zalogować i zatwierdzić przelew. Wszystkie dane sprzedawcy będą już uzupełnione. Podobnie jak w przypadku szybkich przelewów nasza rola jest więc ograniczona do minimum.

Jakie płatności mobilne wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników sklepów internetowych. Każda z nich ma oczywiście swoje wady i zalety. Większość jednak jest bezpieczna i pozwala na szybkie zrealizowanie transakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here