Najszybszy Internet w Poznaniu

W tak dużym mieście jak Poznań, Internet oferowany jest przez dziesiątki firm telekomunikacyjnych, począwszy od ogólnopolskich gigantów, po mniejszych lokalnych operatorów.

Jeżeli jednak mamy wyższe oczekiwania co do jakości połączenia z siecią, nie możemy wybrać przypadkowej oferty. Dowiedz się, czym należy się kierować przy wyborze oferty oraz kto oferuje najszybszy Internet. Poznań ma wiele ciekawych ofert!

Szybki Internet – Poznań

Nie da się ukryć, że nawet najpowszechniejsze aktywności w Internecie, jak korzystanie z portali społecznościowych czy serwisów streamingowych, takich jak YouTube czy Netflix, obecnie wiążą się często z przesyłem dużych ilości danych. Wymagania wobec łącza są jeszcze większe w przypadku, gdy interesują nas gry komputerowe w trybie online czy też praca z oprogramowaniem „w chmurze”. W takiej sytuacji nieodzowne jest, by połączenie z Internetem było dostatecznie szybkie i stabilne.

Szybkość, a właściwie przepustowość łącza wyraża się w bitach na sekundę, czyli w praktyce – w ilości informacji, jaka może przejść przez łącze w danym odcinku czasu. Warto wiedzieć, że każde połączenie ma dwie przepustowości: jedna z nich to prędkość downloadu, czyli pobierania danych, a druga to prędkość uploadu, czyli ich przesyłu. Dostawcy usług internetowych często reklamują swoje oferty, podając tylko prędkość downloadu. Tymczasem jeżeli zależy nam na wymianie informacji w czasie rzeczywistym, prędkość uploadu jest równie ważna. Idealnym rozwiązaniem jest tzw. łącze symetryczne, gdzie prędkość downloadu i uploadu jest taka sama. Zapewnia to idealnie płynne korzystanie ze wszystkich możliwości, jakie daje Internet.

Internet – Poznań najlepsze oferty

Jedną z najciekawszych ofert pod względem stosunku ceny do jakości jest Winogradzka Telewizja Kablowa, która proponuje łącze o prędkości 700 Mb/s za zaledwie 36,90 zł za miesiąc. Warto jednak upewnić się, że mieszkamy w obszarze objętym okablowaniem tej firmy.

Najwięksi operatorzy, tacy jak Netia czy Orange, posiadają połączenia o prędkości 1 Gb/s, jednak są to droższe pakiety. Zwykle cena takiego abonamentu to około 100 zł miesięcznie, może się ona jednak zmienić w zależności od czasu trwania umowy czy aktualnie obowiązujących promocji.

Rekordzistą na terenie Poznania jest INEA, która oferuje połączenie o niespotykanej prędkości 10 Gb/s. Cena tej oferty to 199,90 zł miesięcznie, lecz jest to jedno z najszybszych połączeń w skali nie tylko kraju, ale i świata! Jeżeli nie potrzebujemy aż tak potężnego łącza, ciekawą oferta może być pakiet o prędkości 1 Gb/s za 69,90 zł. Niewątpliwą zaletą usług tego operatora jest także to, że w standardzie oferuje on łącze symetryczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here